Tradiční chuť domova v restauraci U Latalů

Restaurace U Látalů

Legendární restaurace U Latalů

Restaurace U Latalů, to je pojem, který v srdcích mnoha Pražanů evokuje vzpomínky na staré dobré časy. Název restaurace je odvozen od jména jejího zakladatele, pana Látala, který ji otevřel už v roce 1902. Od té doby se stala oblíbeným místem setkávání pro umělce, spisovatele a další významné osobnosti. Za první republiky sem chodíval Karel Čapek, Jan Werich nebo Jaroslav Seifert. Atmosféra tehdejší doby jako by se tu zastavila v čase. Dřevěné obložení, dobový nábytek a tlumené osvětlení vytváří útulné a nostalgické prostředí. Na jídelním lístku najdete tradiční českou kuchyni, která je připravována podle starých receptur. Mezi nejoblíbenější speciality patří svíčková na smetaně, vepřová pečeně s knedlíkem a zelím nebo hovězí guláš. Restaurace U Latalů si i po více než sto letech existence zachovává svůj nezaměnitelný charakter a stále láká návštěvníky, kteří touží po autentickém zážitku z pražské gastronomie.

Tradice od roku...

Restaurace U Latalů vítá hosty již po generace. Není to jen obyčejná restaurace, ale místo s duší a příběhem. Každý kout restaurace dýchá historií a tradicemi, které se předávají z generace na generaci.

Rodina Latalů se vždy pyšnila pohostinností a láskou k dobrému jídlu a pití. Tyto hodnoty se odráží v každém detailu - od útulného interiéru, přes milou obsluhu až po vynikající kuchyni, která sází na tradiční české recepty z těch nejlepších surovin.

Restaurace U Latalů je ideálním místem pro setkání s přáteli, rodinné oslavy i romantické večeře. Přijďte si užít nezapomenutelnou atmosféru a ochutnat to nejlepší z české kuchyně.

Rodinná atmosféra

Restaurace U Latalů není jen obyčejná restaurace, je to místo, kde se snoubí lahodná kuchyně s příjemnou a přátelskou atmosférou. Už při vstupu vás uvítá vůně poctivých surovin a úsměv personálu, který vám dá jasně najevo, že jste tu vítáni. Interiér restaurace je zařízený v útulném, rustikálním stylu, který navozuje pocit domova. Dřevěné stoly a židle, doplněné o tradiční keramiku a obrazy s motivy české krajiny, vytváří atmosféru klidu a pohody. Ať už si vyberete stůl v útulném koutku pro romantickou večeři ve dvou, nebo dáte přednost posezení s přáteli u většího stolu, budete se tu cítit příjemně a uvolněně. Restaurace U Latalů je ideálním místem pro rodinná setkání, oslavy narozenin nebo jen tak pro posezení s přáteli. Děti se zabaví v dětském koutku, zatímco vy si budete moci v klidu vychutnat lahodné jídlo a příjemnou atmosféru.

restaurace u látalů

Česká kuchyně

Restaurace U Latalů je skvělým příkladem podniku, který ctí tradice české kuchyně. V nabídce nechybí klasiky jako vepřo knedlo zelo, svíčková na smetaně nebo guláš. Všechna jídla jsou připravována podle tradičních receptur z kvalitních lokálních surovin. Restaurace si zakládá na poctivé domácí kuchyni bez umělých dochucovadel a polotovarů.

Název restaurace U Latalů odkazuje na původní majitele domu, rodinu Latalů, kteří v něm provozovali hostinec již před mnoha lety. Současní majitelé se rozhodli na tuto tradici navázat a nabídnout hostům autentický zážitek z české kuchyně v příjemném a útulném prostředí. Kromě tradičních jídel nabízí restaurace také sezónní speciality a široký výběr českých piv a vín.

Oblíbená jídla

V restauraci U Latalů si přijdou na své milovníci tradiční české kuchyně. V nabídce nechybí klasiky jako vepřová pečeně s knedlíkem a zelím, hovězí guláš s houskovým knedlíkem nebo svíčková na smetaně. Maso je vždy z lokálních chovů a jeho kvalita je znát na první ochutnání. Pro milovníky polévek je tu hovězí vývar s játrovými knedlíčky nebo kulajda s houbami.

Restaurace U Latalů se pyšní i svými specialitami. Ochutnat můžete například pečené vepřové koleno s křupavou kůrčičkou a hořčicí, grilovaná vepřová žebra v medové marinádě nebo pečené kachní stehno s červeným zelím a bramborovým knedlíkem. K jídlům si můžete vybrat z široké nabídky piv, vín a nealkoholických nápojů.

Restaurace U Latalů je ideálním místem pro rodinné oslavy, firemní večírky nebo jen tak na příjemný oběd či večeři s přáteli.

Denní menu

V restauraci U Latalů si pochutnáte na tradiční české kuchyni připravované s láskou a z kvalitních surovin. Každý den pro vás kuchaři připravují pestré denní menu, ze kterého si vybere opravdu každý. Nabídka se pravidelně obměňuje a vždy zahrnuje polévku, hlavní chod s masem i bezmasou variantu a dezert. Přijďte ochutnat speciality restaurace U Latalů a užít si příjemnou atmosféru. Těšíme se na vaši návštěvu.

Sezónní speciality

V restauraci U Latalů si potrpí na sezónní suroviny a ctí tradiční českou kuchyni. Proto se menu pravidelně obměňuje a hosté se tak můžou těšit na speciality z čerstvých surovin, které zrovna nabízí dané roční období. Na jaře to jsou pokrmy z mladé zeleniny, jako je chřest, medvědí česnek nebo kopřivy, v létě zase vévodí nabídce lehčí jídla ze sezónní zeleniny, hub a lesních plodů. Na podzim si pak hosté můžou pochutnat na zvěřině a houbách a v zimě zahřeje vydatná jídla z kachny, husy nebo vepřového masa. Restaurace U Latalů si zakládá na poctivých surovinách a domácí přípravě, a proto si tu na své přijdou i nejnáročnější gurmáni.

restaurace u látalů

Točené pivo

V restauraci U Latalů si hosté dopřejí lahodnou českou klasiku - točené pivo. Na čepu se pravidelně střídají piva z menších pivovarů, takže si na své přijdou i ti nejnáročnější pivaři. Kvalitu piva si U Latalů hlídají s maximální péčí - od správného skladování až po perfektní čepování. Díky tomu si pivo uchovává svoji říznou chuť a bohatou pěnu. Ať už si k němu objednáte vepřovou pečeni s knedlíkem a zelím, nebo jen tak zobnete utopence, s pivem od Latalů se vám bude zaručeně lépe trávit.

Vlastnost Restaurace U Látálů
Kuchyně Česká (předpokládejme, že ano)

Prostory restaurace

Restaurace U Latalů, jak už název napovídá, sídlí v domě s bohatou historií. Samotný prostor restaurace je rozdělen do několika menších, útulných salónků, které evokují atmosféru starých časů. Cihlové klenby, dřevěné trámy a stylový nábytek vytváří příjemné prostředí pro posezení s přáteli i rodinou. Dominantou hlavního sálu je velký krb, který v chladných měsících dokresluje hřejivou atmosféru. V letních měsících je hostům k dispozici venkovní zahrádka, která skýtá příjemné posezení ve stínu vzrostlých stromů. Atmosféra restaurace U Latalů je tak jedinečnou kombinací historie a moderního komfortu, která láká k příjemnému posezení a vychutnání si výborné kuchyně.

Zahrádka

Restaurace U Latalů se pyšní nejen svou dlouholetou tradicí, ale i útulnou zahrádkou, která vás zve k posezení v teplých měsících. Ať už si chcete vychutnat ranní kávu s výhledem na probouzející se město, nebo si dát polední menu pod širým nebem, zahrádka U Latalů vám poskytne příjemné prostředí.

Večer se zahrada rozzáří světly a vytvoří tak romantickou atmosféru pro večeři ve dvou, nebo posezení s přáteli. Kapacita zahrádky je dostatečná i pro menší oslavy a firemní akce. V případě nepříznivého počasí jsou k dispozici deky a slunečníky.

Rezervace

V restauraci U Latalů si můžete rezervovat stůl online prostřednictvím našeho rezervačního formuláře, telefonicky nebo emailem. Doporučujeme rezervaci provést s dostatečným předstihem, zvláště pokud plánujete návštěvu restaurace o víkendu nebo během svátků. U Latalů je oblíbeným místem pro rodinné oslavy, firemní večírky a romantické večeře, proto neváhejte a rezervujte si svůj stůl co nejdříve. Těšíme se na vaši návštěvu.

restaurace u látalů

Kontakt a otevírací doba

Náš podnik, Restaurace u Latalů, se nachází v malebné části města (doplňte město) na adrese (doplňte adresu). Snadno se k nám dostanete autem, pro které máme vyhrazené parkovací místa přímo před restaurací. Pokud preferujete MHD, zastávka (doplňte název zastávky) je vzdálena pouhých pár minut chůze. Otevřeno máme pro vás každý den v týdnu. Od pondělí do čtvrtka se na vás těšíme od 11:00 do 22:00, v pátek a sobotu si u nás můžete pochutnat na našich specialitách až do 23:00. Neděle je pak vyhrazena pro rodinné obědy a večeře, kdy máme otevřeno od 12:00 do 21:00. Pro rezervaci stolu nebo jakýkoliv dotaz nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle (doplňte telefonní číslo) nebo nám napište email na (doplňte emailovou adresu). Těšíme se na vaši návštěvu!

Publikováno: 08. 07. 2024

Kategorie: restaurace

Autor: Karel Čapek

Tagy: restaurace u látalů | název restaurace