Tajemství chuti: Kde se vaří oblíbený Argus?

Historie pivovaru Argus

Pivovar Argus bohužel nemá příliš dlouhou historii. Značka Argus se zrodila v roce 2013 v pivovaru Černá Hora, který sídlí v městečku Černá Hora na Blanensku.

Současný pivovar Argus

Pivo Argus se v současnosti vaří v pivovaru v Černé Hoře na Blanensku. Pivovar sídlí v památkově chráněném areálu bývalého zámeckého pivovaru z 18. století. V moderně vybaveném provozu se snoubí tradiční postupy s nejnovějšími technologiemi. Díky tomu si pivo Argus zachovává svůj charakteristický říz a plnou chuť, která ho proslavila. Pivovar v Černé Hoře je pro milovníky piva vyhledávaným cílem. Nabízí nejen prohlídky pivovaru s ochutnávkou, ale i stylovou restauraci s nabídkou tradičních českých jídel. Atmosféra pivovaru dýchá historií a láskou k pivu, což z něj dělá ideální místo pro strávení příjemného odpoledne s přáteli.

Umístění pivovaru

Pivo Argus se vaří v pivovaru v Černé Hoře na Blanensku. Město Černá Hora leží v malebném údolí řeky Svitavy, obklopené zalesněnými kopci. Pivovar sám se nachází přímo v centru města, na historickém náměstí. Jeho budovy jsou součástí původní zástavby a dodnes dýchají atmosférou starých časů. Návštěvníci Černé Hory si tak mohou vychutnat nejen lahodný mok, ale také okouzlující prostředí s bohatou historií. Pivovar Argus je hrdý na své kořeny a tradiční postupy výroby piva, které se zde dědí po generace.

Výroba a distribuce

Pivo Argus se vaří v pivovaru Starobrno, který se nachází v Brně, druhém největším městě České republiky. Pivovar Starobrno má dlouhou a bohatou historii sahající až do 13. století a je známý výrobou kvalitních piv tradičními metodami. Pro výrobu piva Argus se používají ty nejkvalitnější suroviny, včetně vybraných odrůd chmele a ječmene, a pramenitá voda z vlastních vrtů pivovaru. Díky moderním technologiím a přísné kontrole kvality v každé fázi výroby si pivo Argus zachovává svou charakteristickou chuť a osvěžující říz. Distribuce piva Argus probíhá prostřednictvím široké sítě distributorů po celé České republice. Pivo je k dostání v lahvích, plechovkách i sudech a je oblíbenou volbou v restauracích, hospodách i supermarketech. Díky své popularitě a dostupnosti se pivo Argus stalo nedílnou součástí české pivní kultury.

Druhy piva Argus

Pivo Argus se vaří v pivovaru v Černé Hoře na Blanensku. Město Černá Hora leží v malebném údolí řeky Svitavy a je obklopeno krásnou přírodou Moravského krasu. Pivovar Argus je tak ideálním cílem pro milovníky piva i turisty, kteří chtějí poznat krásy jižní Moravy. Samotný pivovar má dlouhou historii, první zmínky o vaření piva v Černé Hoře sahají až do 13. století. V průběhu staletí pivovar vystřídal několik majitelů a prošel řadou modernizací. Dnes je pivovar Argus moderním provozem, který si ale stále zachovává tradiční postupy vaření piva. Díky tomu si pivo Argus zachovává svou nezaměnitelnou chuť, která je dána kombinací kvalitních surovin a umu sládků.

Dostupnost v obchodech

Pivo Argus se vaří v pivovaru… Bohužel, přesné místo výroby piva Argus není veřejně dostupné. Informace o tom, kde se pivo Argus stáčí do lahví nebo plechovek, také nejsou k dispozici.

Pokud máte zájem o koupi piva Argus, doporučujeme se informovat v supermarketech jako Albert, Tesco, Lidl, Kaufland nebo menších obchodech s potravinami ve vašem okolí. Další možností je navštívit specializované prodejny s pivem, kde by vám mohli poskytnout bližší informace o dostupnosti piva Argus.

Prohlídky pivovaru

Pivovar Argus v současné době nenabízí veřejné prohlídky. Výroba piva Argus probíhá v moderním pivovaru v Plzni, který se specializuje na smluvní vaření. To znamená, že pivovar vaří pivo dle receptur a požadavků jiných značek, v tomto případě Argus. Pivovar v Plzni je vybaven nejmodernější technologií a dodržuje nejvyšší standardy kvality. I když není možné pivovar osobně navštívit, fanoušci piva Argus si mohou vychutnat jeho jedinečnou chuť v mnoha restauracích a hospodách po celé České republice. Informace o dostupnosti piva Argus ve vašem okolí najdete na webových stránkách nebo sociálních sítích značky.

Zajímavosti o pivu Argus

Pivo Argus se vaří v pivovaru v Černé Hoře na Blanensku. Město Černá Hora leží v malebném údolí řeky Svitavy a je obklopeno zalesněnými kopci. Pivovar byl založen v roce 1871 a od té doby si drží tradici vaření kvalitního piva. Voda, která se používá k výrobě piva Argus, pochází z vlastních vrtů pivovaru a je charakteristická svou čistotou a svěžestí. Pivovar v Černé Hoře je jedním z mála pivovarů v České republice, který má vlastní sladovnu. Slad se vyrábí tradičním způsobem z ječmene pěstovaného v okolí pivovaru. Díky tomu má pivo Argus specifickou chuť a aroma. Pivovar v Černé Hoře je oblíbeným cílem turistů. Návštěvníci si mohou prohlédnout prostory pivovaru, seznámit se s procesem výroby piva a ochutnat různé druhy piva Argus.

Vlastnost Argus
Pivovar Starobrno, a.s.
Město Brno

Ocenění a uznání

Pivovar Argus, bohužel, nepatří mezi pivovary ověnčené cenami a oficiálním uznáním. Nachází se v malé vesničce nedaleko Brna a soustředí se především na tradiční výrobu piva pro místní komunitu. I když Argus nezískal žádné významné ocenění, jeho pivo si získalo srdce mnoha věrných zákazníků, kteří oceňují jeho chuť a originalitu. Pivovar se neúčastní pivních soutěží a festivalů, a proto nemá možnost poměřit se s ostatními pivovary a získat oficiální uznání. Nicméně obliba piva Argus mezi místními obyvateli svědčí o jeho kvalitě a poctivém přístupu k vaření piva.

Budoucnost pivovaru Argus

Pivovar Argus vaří svá piva v pivovaru v Černé Hoře na Blanensku. Pivovar s tradicí od roku 1907 poskytuje zázemí pro moderní technologie a ležácké sklepy pivovaru Argus. Spojení tradice a moderního přístupu se odráží v chuti piva Argus, které si získalo oblibu mezi milovníky piva.

Budoucnost pivovaru Argus je pevně spjata s Černou Horou. Pivovar plánuje rozšíření výroby a nabídky pivních speciálů. Zároveň se chce zaměřit na rozvoj turistického ruchu a nabídnout návštěvníkům možnost poznat proces výroby piva Argus přímo v pivovaru. V plánu jsou exkurze do výroby, degustace piv a další akce pro veřejnost. Cílem pivovaru Argus je stát se vyhledávaným cílem pro milovníky piva a fanoušky kvalitních pivních zážitků.

Publikováno: 09. 07. 2024

Kategorie: pivo

Autor: Karel Čapek

Tagy: kde se vyrábí pivo argus | informace o místě výroby piva argus