Pivní žízeň? Plzeňské pivo akce lákají!

Plzeňské Pivo Akce

Slavnosti piva v Plzni

Plzeň žije pivem po celý rok, ale opravdovou oslavou zlatého moku se stávají Slavnosti piva. Každoročně se tisíce milovníků piva z celého světa sjíždějí do západočeské metropole, aby si vychutnali jedinečnou atmosféru a především – plzeňský ležák Pilsner Urquell přímo z jeho kolébky, pivovaru Plzeňský Prazdroj. Během slavností ožívá celé město hudbou, zábavou a bohatým programem pro všechny generace. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty známých kapel, divadelní představení, pivní soutěže a samozřejmě na prohlídky pivovaru s ochutnávkou piva. Slavnosti piva v Plzni nejsou jen o pití piva, ale o setkávání s přáteli, zábavě a oslavě tradice českého pivovarnictví.

Kromě hlavních Slavností piva se v Plzni koná i řada dalších akcí spojených s pivem. Za zmínku stojí například Pilsner Fest, který se koná na jaře a nabízí ochutnávky piv z minipivovarů, nebo Pivní stezka, která provede návštěvníky po nejzajímavějších pivních zastávkách ve městě. Plzeň je zkrátka pivní ráj, který si zaslouží vaši návštěvu.

Pivní stezky a exkurze

Plzeňské pivo je pojem sám o sobě a jeho sláva už dávno překročila hranice České republiky. Není divu, že se kolem tohoto zlatavého moku točí i spousta akcí a zážitků, které potěší nejen vaše chuťové pohárky, ale i touhu po poznání.

Akce Datum konání Místo konání Vstupné
Pilsner Fest První víkend v říjnu Plzeň, pivovar Plzeňský Prazdroj Placené
Den otevřených dveří Plzeňského Prazdroje Každoročně, termín se liší Plzeň, pivovar Plzeňský Prazdroj Zdarma

Pivní stezky a prohlídky pivovarů

Pivní stezky vás provedou historií a výrobou piva v Plzni. Můžete se těšit na návštěvy pivovarů, muzeí i ochutnávky v tradičních hospodách.

  • Plzeňský Prazdroj pořádá prohlídky svých pivovarů, kde nahlédnete pod pokličku výroby piva Pilsner Urquell. Projdete se historickými sklepy, uvidíte moderní stáčírny a samozřejmě ochutnáte pivo přímo u zdroje.
  • V Návštěvnickém centru Gambrinus se ponoříte do světa značky Gambrinus. Interaktivní expozice vám přiblíží historii pivovaru, technologii výroby piva a důležitost správného čepování. Nechybí ani degustační zóna, kde můžete ochutnat různé druhy piva Gambrinus.
  • Pivovar Groll je domovem pro piva vařená podle tradičních receptur. Během prohlídky pivovaru se seznámíte s jeho historií a filozofií. Uvidíte, jak se vaří pivo v měděných várnicích a dozvíte se o důležitosti kvalitních surovin. Samozřejmostí je i ochutnávka piv Groll.

Pivní akce v Plzni

Kromě prohlídek pivovarů nabízí Plzeň i další akce spojené s pivem.

plzeňské pivo akce

Pivní lázně a wellness

Plzeň, město proslavené pivem Pilsner Urquell, nabízí kromě klasických pivních zážitků i něco pro tělo a mysl – pivní lázně a wellness. Tyto procedury, inspirované tradičními pivními lázněmi, využívají blahodárné účinky pivních kvasnic, chmele a dalších přírodních ingrediencí. Ponořte se do teplé lázně s přídavkem piva a bylin, užijte si pivní peeling nebo zábal. Nejenže si odpočinete a načerpáte novou energii, ale také podpoříte svou imunitu a zlepšíte kvalitu pleti.

Ať už se chystáte na Pilsner Fest, Slavnosti piva nebo jinou akci spojenou s plzeňským pivem, doplňte svůj program o pivní wellness. Některé pivní lázně nabízejí speciální balíčky pro páry nebo skupiny, takže si můžete užít relaxaci s přáteli nebo partnerem. Po pivní lázni si dopřejte sklenici vychlazeného Pilsner Urquell a vychutnejte si jedinečnou atmosféru pivního města Plzně.

Pivní degustace a kurzy

Plzeň, město piva, láká k prozkoumání jeho zlatavého moku nejen v hospůdkách, ale i prostřednictvím pivních degustací a kurzů. Pro opravdové nadšence i zvědavé začátečníky je připravena široká škála zážitků. Naučte se rozeznávat jednotlivé druhy piv, objevte tajemství jejich výroby a nahlédněte pod pokličku slavného plzeňského pivovaru. Zkušení pivní someliéři vás provedou světem chutí a vůní, odhalí vám nuance jednotlivých pivních stylů a poradí s párováním piva s pokrmy. Můžete se těšit na degustace piv z pivovaru Plzeňský Prazdroj, minipivovarů z Plzeňska i speciálních piv vařených speciálně pro tyto akce. Kurzy vám zase dají možnost nahlédnout do tajů výroby piva, od výběru surovin až po finální produkt. Dozvíte se více o historii a tradici vaření piva v Plzni a sami si budete moci vyzkoušet některé z pivovarských postupů. Ať už se rozhodnete pro degustaci, kurz nebo obojí, čeká vás nezapomenutelný zážitek plný chutí, vůní a zajímavých informací ze světa piva.

Pivní festivaly a akce

Plzeň, město piva, láká k návštěvě nejen proslulým Pilsner Urquellem, ale i pestrou nabídkou pivních festivalů a akcí. Po celý rok se zde konají slavnosti, které potěší milovníky zlatého moku i ty, kteří se chtějí ponořit do atmosféry tradiční české pivní kultury. Mezi nejvýznamnější události bezespochyby patří Pilsner Fest, velkolepá oslava plzeňského pivovarnictví, která se koná každoročně v říjnu. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, živou hudbu, pivní soutěže a samozřejmě na neomezenou konzumaci piva Pilsner Urquell a dalších piv z portfolia Plzeňského Prazdroje. Pro fajnšmekry je pak určen festival minipivovarů Sláfest, kde se představují malé pivovary z celé České republiky se svými originálními pivními speciály. Atmosféra festivalu je uvolněná a přátelská, ideální pro ochutnávání a objevování nových chutí. Kromě těchto dvou hlavních událostí se v Plzni koná i řada menších pivních akcí, jako jsou pivní běhy, degustace, workshopy a koncerty. Plzeňské pivovary a restaurace navíc pravidelně pořádají dny otevřených dveří, kde se můžete seznámit s procesem výroby piva a ochutnat piva přímo u zdroje. Ať už se do Plzně vydáte kdykoli během roku, určitě si nenechte ujít příležitost ochutnat plzeňské pivo v jeho domovině a užít si jedinečnou atmosféru pivních slavností.

plzeňské pivo akce

Pivní speciality a novinky

Plzeňský Prazdroj, to je pojem známý po celém světě. Není divu, že se s ním pojí i řada akcí, kde hraje pivo hlavní roli. Už jste slyšeli o Pilsner Festu? Tato akce, konající se každoročně v Plzni, je doslova oslavou piva. Můžete se těšit na ochutnávky nejrůznějších pivních speciálů, včetně těch, které jinde nenajdete. Čepuje se tu samozřejmě i klasická dvanáctka, a to přímo z dubových sudů. Atmosféru dokresluje bohatý hudební program a stánky s tradičními i moderními pokrmy. A co takhle pivní lázně? V Plzni si můžete dopřát i tuto netradiční pivní zkušenost. Nebo se vydejte po stopách plzeňského piva a navštivte Pivovarské muzeum, kde se dozvíte vše o historii a výrobě tohoto zlatavého moku. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv akci, jedno je jisté – s plzeňským pivem si užijete spoustu zábavy.

Pivní restaurace a hospody

Plzeňské pivo je fenomén, který se neobejde bez poctivých pivních restaurací a hospod. Právě v nich se snoubí tradice s modernou a vytváří se nezapomenutelná atmosféra. Ať už hledáte klasickou pivnici s dřevěným nábytkem a vůní sladu ve vzduchu, nebo moderní pivní bar s širokou nabídkou pivních speciálů, Plzeň má co nabídnout.

Mnoho podniků v Plzni a okolí pořádá akce spojené s plzeňským pivem. Pravidelně se můžete těšit na ochutnávky pivních speciálů, pivní festivaly s bohatým programem a živou hudbou, nebo pivní slavnosti, kde se pivo čepuje přímo z tanků. Nechybí ani pivní kurzy, kde se dozvíte vše o výrobě a historii plzeňského piva.

plzeňské pivo akce

Vydejte se do Plzně a objevte kouzlo pivní kultury v autentickém prostředí.

Ubytování s pivní tématikou

Plzeňské pivní slavnosti lákají tisíce návštěvníků a ubytování se rychle plní. Pokud chcete zažít tu pravou atmosféru, zkuste ubytování s pivní tématikou. V Plzni a okolí najdete několik penzionů a hotelů, které vám nabídnou nejen pohodlné ubytování, ale také pivní speciality a zážitky.

Ubytovat se můžete například v pivovarském hotelu s vlastním pivovarem, kde ochutnáte piva vařená přímo na místě. Některé hotely nabízejí pivní lázně, pivní masáže nebo pivní degustace. Pokud hledáte něco komornějšího, vyberte si penzion s pivní zahrádkou, kde si vychutnáte točené pivo Pilsner Urquell v příjemném prostředí.

Při výběru ubytování s pivní tématikou se nezapomeňte podívat na recenze ostatních hostů a zjistit si dostupnost a ceny v termínu konání pivních slavností. Rezervujte si ubytování včas, ať vám neuteče to pravé pivní potěšení!

Doprava a parkování

Plzeňský Prazdroj láká ročně statisíce návštěvníků a s nimi přichází i otázka dopravy a parkování. Ať už se chystáte na prohlídku pivovaru, Slavnosti piva nebo jinou akci spojenou s plzeňským pivem, je dobré mít předem naplánovanou cestu a zvážit všechny možnosti.

Do Plzně se pohodlně dostanete autem i veřejnou dopravou. Pro ty, kteří zvolí vlastní automobil, je v okolí pivovaru a centra města k dispozici několik placených parkovišť. Počet parkovacích míst je ale omezený, a proto doporučujeme dorazit s dostatečným předstihem, a to zejména v exponovaných termínech konání větších akcí. Alternativou může být parkování v okrajových částech Plzně a využití MHD, která vás dopraví do centra.

Pokud preferujete cestování vlakem, pak vězte, že plzeňské hlavní nádraží se nachází v docházkové vzdálenosti od pivovaru. Z nádraží se do pivovaru dostanete příjemnou procházkou, případně můžete využít MHD. Pro cestování po Plzni je ideální využít síť MHD, která je tvořena autobusy a tramvajemi.

Ať už zvolíte jakoukoliv možnost dopravy, nezapomeňte na zodpovědnost a v případě konzumace alkoholu využijte taxi nebo MHD.

Plzeňské pivo není jen nápoj, je to tradice, rituál a symbol českého umu. Akce s ním spojené, ať už jsou to slavnosti, ochutnávky nebo setkání sládků, nám tuto skutečnost neustále připomínají a dávají nám možnost vychutnat si plnými doušky to nejlepší z českého pivovarnictví.

Bořivoj Král

Tipy pro návštěvníky Plzně

Plzeň, město piva, láká k návštěvě nejen svou bohatou historií, ale i proslulým mokem. Pokud se chystáte do Plzně a chcete si užít atmosféru spojenou s pivem, nenechte si ujít některou z akcí pořádaných v pivovaru Pilsner Urquell. Mezi nejoblíbenější patří Slavnosti svobody, které se konají začátkem května a nabízejí bohatý program včetně prohlídek pivovaru, hudebních vystoupení a ochutnávek piva. Další akcí, kterou byste si neměli nechat ujít, je Pilsner Fest, konající se v říjnu. Během festivalu se můžete těšit na pivní speciály, koncerty a další doprovodný program. Pro milovníky piva je pak nutností návštěva pivovarského muzea, kde se dozvíte vše o historii a výrobě piva Pilsner Urquell. Vychutnat si plzeňské pivo můžete i v některé z tradičních plzeňských restaurací a pivnic. Mezi nejoblíbenější patří například restaurace Na Spilce, U Salzmannů nebo Lokál Pod Divadlem.

plzeňské pivo akce

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: pivo

Autor: Karel Čapek

Tagy: plzeňské pivo akce | akce spojené s plzeňským pivem