Objevte gastronomické oázy v Zoo Praha: Restaurace pro celou rodinu!

Zoo Praha Restaurace

Občerstvení v Zoo Praha

Pražská zoologická zahrada nabízí návštěvníkům širokou škálu možností občerstvení. Ať už máte chuť na rychlou svačinu nebo na vydatný oběd, v zoo si určitě vyberete. Po celém areálu zoo jsou rozmístěny stánky s občerstvením, kde si můžete dát párek v rohlíku, langoše, hranolky, zmrzlinu a další pochoutky. Pokud preferujete posezení v restauraci, máte na výběr z několika možností. Restaurace Obora se nachází v dolní části zoo a nabízí krásný výhled na výběh slonů. V horní části zoo se nachází restaurace Gočárovy domy s nabídkou tradiční české kuchyně. Pro milovníky italské kuchyně je tu restaurace Pizzeria s nabídkou pizz, těstovin a salátů. V letních měsících jsou v provozu také venkovní zahrádky, kde si můžete vychutnat osvěžující nápoje a zmrzlinu. Ceny občerstvení v zoo jsou srovnatelné s cenami v jiných turistických atrakcích.

Široká nabídka pro každého

Ať už se chystáte na celodenní výlet za zvířaty nebo jen na krátkou návštěvu, v Zoo Praha hlady trpět nebudete. V areálu najdete hned několik restaurací a občerstvení, které uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.

Dáte si raději klasickou českou kuchyni, nebo dáváte přednost mezinárodním specialitám? Žádný problém! Vybírat můžete z restaurací s obsluhou i samoobslužných bister a stánků s rychlým občerstvením. Vychutnat si tak můžete poctivý guláš, voňavou pizzu, křupavé hranolky nebo třeba osvěžující zmrzlinu.

Restaurace v pražské zoo myslí i na rodiny s dětmi. Většina podniků nabízí speciální dětská menu s oblíbenými jídly, jako jsou řízky, špagety nebo palačinky. A co by to bylo za návštěvu zoo bez sladké tečky na závěr?

Ať už si vyberete cokoli, restaurace a občerstvení v Zoo Praha vám zaručí příjemné posezení a chutné jídlo, které vám dodá energii na další objevování fascinujícího světa zvířat.

Restaurace s výhledem na zvířata

Pražská zoologická zahrada nepatří jen mezi domovy více než 4 200 zvířat, ale pyšní se i rozmanitou nabídkou restaurací. Ať už hledáte rychlé občerstvení nebo poklidný oběd s výhledem, restaurace v Zoo Praha uspokojí všechny chutě.
Pro milovníky exotiky je tu restaurace Gulab s indickou kuchyní, odkud můžete pozorovat slony indické. Chcete si vychutnat kávu s výhledem na žirafy? Zastavte se v kavárně Kibo. Rodiny s dětmi ocení restauraci Černohorští, která nabízí dětské menu a prostorné zázemí.
Ať už si vyberete kteroukoli z restaurací, spojte svou návštěvu s gurmánským zážitkem a užijte si den v pražské zoo plnými doušky.

zoo praha restaurace

Rychlá občerstvení pro nedočkavce

V pražské zoo si na své přijdou i ti nejhladovější a netrpěliví návštěvníci. Pro rychlé občerstvení během dne je tu hned několik možností. U hlavního vchodu láká vůně klobás Bistro u Medvěda, kde si kromě klasiky dáte i grilované speciality. Pro milovníky sladkého je tu stánek se zmrzlinou a cukrovou vatou. Pokud vás honí mlsná u Indonéské džungle, zastavte se v občerstvení u Tygrů. Čeká na vás výběr teplých nápojů, sendvičů a sladkostí. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, rychlé občerstvení v Zoo Praha vás zasytí a dodá energii na další objevování fascinujícího světa zvířat.

Piknikové zóny pro vlastní svačinu

Víte, že si do Zoo Praha můžete vzít vlastní jídlo a pití? V areálu najdete hned několik příjemných piknikových zón, kde si můžete v klidu vychutnat vlastní svačinu. Pokud ale dáváte přednost restauracím, i v tomto případě má Zoo Praha co nabídnout. Na výběr máte z několika restaurací a stánků s občerstvením, které se nacházejí po celém areálu.

Občerstvení u dětských hřišť

Pražská zoologická zahrada nepatří jen k místům s bohatou faunou, ale také k místům s pestrou nabídkou občerstvení. Ať už hledáte rychle občerstvení u dětského hřiště nebo restauraci s výhledem, zoo má co nabídnout. U dětských hřišť, kterých je v areálu hned několik, najdete stánky s občerstvením, kde si můžete dát například párek v rohlíku, hranolky, zmrzlinu nebo pití. Pro náročnější je tu restaurace Obora s venkovním posezením a dětským koutkem, která nabízí široký výběr hotových jídel, polévek, salátů a dezertů. Pokud chcete spojit gastronomický zážitek s krásným výhledem na Prahu, pak navštivte restauraci Gočárovy domy s terasou.

Sezónní speciality a akce

Víte, že restaurace v Zoo Praha se pyšní nejen krásným výhledem na zvířecí obyvatele, ale také sezónními specialitami a akcemi? Přijďte ochutnat to nejlepší z české i světové kuchyně, připravené z čerstvých a kvalitních surovin. V létě si nenechte ujít grilování na venkovní terase s výhledem na slony, zebry a žirafy. Na podzim pro vás kuchaři připraví speciality z hub a zvěřiny. V zimě se zahřejete svařeným vínem a vánočním cukrovím a na jaře vás naladí svěží saláty a lehká jídla. Restaurace v Zoo Praha myslí i na rodiny s dětmi, pro které jsou připravena speciální dětská menu a zábavné programy. Sledujte webové stránky a sociální sítě Zoo Praha, kde se dozvíte více o aktuálních sezónních specialitách a akcích v restauracích.

zoo praha restaurace
Srovnání restaurací v Zoo Praha
Název restaurace Typ kuchyně Cenová relace Venkovní posezení
Restaurace U Tygra Česká, mezinárodní Střední Ano
Pizzerie Safari Italská Nižší Ano

Možnosti rezervace stolů

Víte, že si můžete rezervovat stůl v některé z restaurací v Zoo Praha a užít si tak svůj den bez starostí o místo k jídlu? Ať už plánujete rodinný výlet, romantický oběd ve dvou nebo jen krátkou pauzu na občerstvení během prohlídky, rezervace stolu vám zaručí, že budete mít své místo jisté. V Zoo Praha najdete několik restaurací a občerstvení s nabídkou pro malé i velké. Rezervace je možná telefonicky nebo e-mailem, záleží na konkrétní provozovně. Nezapomeňte si rezervaci udělat s dostatečným předstihem, obzvláště pokud plánujete návštěvu zoo o víkendu nebo během svátků.

Ceny a otevírací doba restaurací

V pražské zoo si na své přijdou i milovníci dobrého jídla. Po celém areálu zoo je rozmístěno několik restaurací a stánků s občerstvením, které uspokojí malé i velké hladovce. Ceny se liší v závislosti na typu restaurace a nabízených pokrmech. Obecně se dá říct, že ceny v restauracích v zoo jsou o něco vyšší než v běžných restauracích v Praze. Nicméně kvalita jídla a příjemné prostředí zoologické zahrady to vynahrazují. Otevírací doba restaurací se liší v závislosti na ročním období a otevírací době zoo. Většina restaurací je otevřena po celou otevírací dobu zoo, některé stánky s občerstvením pak zavírají o něco dříve. Doporučujeme se informovat o otevírací době konkrétní restaurace předem na webových stránkách Zoo Praha.

Doporučení a tipy pro návštěvníky

Pražská zoo nabízí širokou škálu možností stravování, od rychlého občerstvení po restaurace s obsluhou. Pokud plánujete strávit v zoo celý den, doporučujeme vyzkoušet některou z restaurací s obsluhou, jako je například restaurace Obora s výhledem na výběh slonů, nebo restaurace Gočárovy domy s tradiční českou kuchyní. Pro rodiny s dětmi je ideální restaurace Rezervace s dětským koutkem. V areálu zoo se nachází také několik stánků s občerstvením, kde si můžete dát párek v rohlíku, hranolky, zmrzlinu nebo nápoj. Ceny v restauracích a stáncích s občerstvením jsou o něco vyšší než v běžných restauracích, ale kvalita jídla je dobrá. Pokud si chcete ušetřit peníze, můžete si vzít vlastní svačinu a pití. V zoo se nachází několik piknikových míst, kde si můžete v klidu odpočinout a najíst se. Doporučujeme vzít si s sebou vlastní deku nebo podložku na sezení.

zoo praha restaurace

Publikováno: 05. 07. 2024

Kategorie: restaurace

Autor: Karel Čapek

Tagy: zoo praha restaurace | restaurace v pražské zoo