Hradčanské restaurace: Kde si pochutnat s výhledem na Prahu?

Široká nabídka pro každého

Hradčanské náměstí a přilehlé uličky skrývají gastronomické poklady pro každého. Ať už toužíte po tradiční české kuchyni, mezinárodních specialitách nebo jen po šálku dobré kávy s dezertem, na Hradčanech si přijdete na své. Romantické restaurace s výhledem na Prahu lákají na večeři ve dvou, útulné kavárny zase na odpolední kávu s přáteli. Na své si přijdou i milovníci piva – v okolí najdete hned několik hospůdek s nabídkou lokálních piv. Rodiny s dětmi ocení restaurace s dětskými koutky a speciálními menu. Ať už je vaše chuť jakákoli, restaurace na Hradčanské a Hradčanském náměstí vás nezklamou.

Od tradiční české kuchyně

Hradčanské náměstí a přilehlé uličky Hradčan skrývají mnoho kulinářských pokladů. Najdete tu restaurace s nabídkou tradiční české kuchyně, která láká na vydatné pokrmy z kvalitních lokálních surovin. Ochutnat můžete klasiku jako vepřovou pečeni s knedlíkem a zelím, hovězí guláš s houskovým knedlíkem nebo svíčkovou na smetaně. Mnoho restaurací na Hradčanské se pyšní dlouholetou tradicí a připravuje pokrmy podle staročeských receptur. Kromě tradičních hlavních chodů restaurace na Hradčanech nabízejí i široký výběr polévek, předkrmů a dezertů. Za zmínku stojí například kulajda, česnečka, bramboráky nebo jablečný závin. Při výběru restaurace na Hradčanské se můžete řídit recenzemi ostatních hostů nebo doporučeními v gastronomických průvodcích. Ať už zvolíte jakoukoli restauraci, nezapomeňte si k jídlu dopřát i sklenici dobrého českého piva.

Až po moderní gastronomii

Hradčanské náměstí a přilehlé uličky Hradčan, to není jen sídlo českých králů a prezidentů. Je to také místo s bohatou gastronomickou historií a pestrou nabídkou pro současné gurmány. Od tradičních českých hospod s pivnicí, kde se podávají vepřové speciality a knedlíky, až po moderní bistra s mezinárodní kuchyní a elegantní restaurace s výhledem na Prahu. Na své si tu přijdou milovníci masa i vegetariáni, pivaři i vinotéky.

Zatímco restaurace na Hradčanském náměstí lákají spíše turisty a formální večeře, v bočních uličkách Hradčan objevíte skryté skvosty s autentickou atmosférou a přátelskou obsluhou. Mnoho z nich sází na lokální suroviny a sezónní menu, které odráží to nejlepší z české kuchyně. Najdete tu ale i podniky specializující se na italskou pastu, francouzské dezerty nebo asijské speciality.

Ať už hledáte rychlý oběd, romantickou večeři nebo jen příjemné posezení s přáteli, restaurace na Hradčanech vám nabídnou nezapomenutelný gastronomický zážitek. Nebojte se experimentovat a objevovat nová místa a chutě!

Luxusní restaurace s výhledem

Hradčanské náměstí a přilehlé uličky skrývají gastronomické poklady s dechberoucími výhledy. Představte si večeři s panoramatem Pražského hradu, Malé Strany a Petřína. Romantická večeře pro dva, oslava s přáteli nebo důležitý pracovní oběd – luxusní restaurace na Hradčanech splní i ta nejnáročnější očekávání.

Vybrané podniky lákají na sofistikované interiéry, prvotřídní servis a menu plné kulinářských delikates. Šéfkuchaři s mezinárodními zkušenostmi v nich experimentují s moderní českou gastronomií a sezónními surovinami. Ochutnat můžete delikátní pokrmy z ryb a mořských plodů, prvotřídní hovězí maso, vegetariánské speciality i sladké tečky na závěr.

Ať už dáváte přednost tradičním českým chutím, nebo experimentujete rádi s mezinárodní kuchyní, restaurace na Hradčanech uspokojí i ty nejnáročnější jazýčky. Nezapomenutelný zážitek z jídla navíc umocní jedinečná atmosféra a okouzlující výhledy na historickou Prahu. Neváhejte si rezervovat stůl s dostatečným předstihem, abyste si mohli vychutnat gastronomický zážitek na úrovni.

útulné hospůdky

Hradčanské náměstí a přilehlé uličky skrývají řadu hospůdek, které si vás získají svou atmosférou. Po procházce historickým centrem Prahy, návštěvě Hradu či prohlídce malebných zákoutí Malé Strany padne vhod zastavit se v útulném podniku. Ochutnejte tradiční českou kuchyni, dejte si osvěžující pivo nebo sklenku vína a nasajte jedinečnou atmosféru. Místní hospůdky často sází na tradiční českou kuchyni, takže si tu pochutnáte na guláši, svíčkové nebo vepřové pečeni. K tomu si nezapomeňte dát orosený půllitr piva, typického českého nápoje. V teplých dnech přijde vhod zahrádka, kde si vychutnáte atmosféru historické Prahy. Ať už hledáte místo pro romantickou večeři, posezení s přáteli nebo jen rychlý oběd, restaurace na Hradčanské a Hradčanském náměstí vám nabídnou širokou škálu možností.

Kavárny pro chvíle odpočinku

Hradčanské náměstí a přilehlé uličky skrývají mnoho pokladů, a to včetně útulných kaváren ideálních pro chvíle odpočinku. Po procházce Pražským hradem nebo toulkách Zlatou uličkou, není nic lepšího než si dopřát šálek voňavé kávy a kousek dortu v příjemném prostředí. Na Hradčanském náměstí najdete několik kaváren s venkovní zahrádkou, odkud si užijete krásný výhled na Prahu. Vychutnat si můžete klasickou českou kávu, ale i speciality jako cappuccino, latte macchiato nebo espresso. K tomu si dejte třeba tradiční medovník, jablečný závin nebo větrník. Pokud dáváte přednost klidnější atmosféře, zamiřte do bočních uliček Hradčan. Narazíte tu na menší kavárny s rodinnou atmosférou, kde si v klidu přečtete knihu nebo si jen tak popovídáte s přáteli. Kromě kávy a dezertů tu často mívají i menší občerstvení, polévky nebo saláty. Ať už hledáte kavárnu s výhledem, klidným koutem nebo přátelskou atmosférou, na Hradčanech si určitě vyberete.

Historické prostředí a atmosféra

Restaurace na Hradčanské a restaurace na Hradčanském náměstí dýchají historií. Obklopeny architektonickými skvosty staletí si nesou nezaměnitelnou atmosféru staré Prahy. Dominantou je samozřejmě Pražský hrad, sídlo českých králů a prezidentů. Jeho majestátnost se odráží v úzkých uličkách lemovaných domy s bohatě zdobenými fasádami. Barokní paláce, gotické věže a renesanční domy vytváří kulisu jako z pohádky. Procházka po okolí je jako cesta časem, kde na vás dýchne duch dávných časů. Představte si šlechtice mířící na královský dvůr, rytíře vracející se z bitev, nebo umělce hledající inspiraci. Vnímejte atmosféru rušných tržišť a krčem, kde se scházeli lidé všech vrstev. Ať už zvolíte luxusní restauraci s výhledem na Pražský hrad, nebo útulnou hospůdku v boční uličce, budete obklopeni historií a neopakovatelnou atmosférou.

Tipy na restaurace v okolí

Hledáte-li gastronomický zážitek s výhledem na Pražský hrad, restaurace na Hradčanském náměstí a v jeho okolí vás nezklamou. Tradiční českou kuchyni v moderním pojetí nabízí restaurace "U Zlaté Hvězdy". Jejich svíčková na smetaně s domácími knedlíky je nezapomenutelná. Pokud toužíte po něčem speciálním, zkuste restauraci "Lotos", která se specializuje na asijskou fusion kuchyni. Jejich sushi s výhledem na katedrálu svatého Víta je pastvou pro oči i chuťové pohárky. Pro milovníky italské kuchyně je tu restaurace "Pizza Nuova" s širokou nabídkou pizz, těstovin a dalších italských specialit. Jejich pizza z pece na dřevo vás přenese do srdce Itálie. Ať už si vyberete jakoukoli restauraci, nezapomeňte si rezervovat stůl předem, obzvláště pokud plánujete večeři o víkendu.

Rezervace a otevírací doba

Pro rezervaci v restauracích na Hradčanské a Hradčanském náměstí doporučujeme kontaktovat vybraný podnik telefonicky nebo prostřednictvím jejich webových stránek. Vzhledem k popularitě oblasti a vysoké koncentraci restaurací je vhodné rezervovat si stůl s dostatečným předstihem, a to zejména ve večerních hodinách a o víkendech. Otevírací doba se liší v závislosti na konkrétní restauraci a dni v týdnu. Obecně platí, že restaurace na Hradčanském náměstí a v jeho okolí otevírají kolem 11:00 a zavírají mezi 22:00 a 23:00. Některé podniky mohou mít otevřeno i déle, a to zejména o víkendech. Pro bližší informace o otevírací době a dostupnosti stolů doporučujeme navštívit webové stránky vybrané restaurace nebo je kontaktovat telefonicky.

Doprava a parkování

Hradčanské náměstí a přilehlé uličky Hradčan skýtají jen omezené možnosti parkování, a to především z důvodu historické zástavby a turistického ruchu. Pokud se chystáte do restaurace v této oblasti, doporučujeme využít spíše MHD. V docházkové vzdálenosti od Hradčanského náměstí se nachází stanice metra A Hradčanská a zastávky tramvají č. 1, 2, 8, 12, 18, 20, 22 a 25.

Pro ty, kteří se přeci jen rozhodnou pro cestu autem, je k dispozici několik placených parkovišť. Nejbližší se nachází přímo na Hradčanském náměstí, další pak v ulicích Loretánská, Úvoz a Keplerova. Počet parkovacích míst je však omezený a zvláště v turistické sezóně bývají parkoviště rychle obsazená. Doporučujeme proto rezervovat si parkovací místo předem.

Alternativou k parkování přímo na Hradčanech je zaparkovat v některé z okolních čtvrtí, například na Letné nebo na Smíchově, a dále pokračovat metrem či tramvají. Tato varianta je sice časově náročnější, ale zato jistější z hlediska dostupnosti parkovacích míst.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: restaurace

Autor: Karel Čapek

Tagy: restaurace na hradčanské | restaurace na hradčanském náměstí