Trautenberk: Pivo s příběhem, který si vychutnáte

Trautenberk Pivo

Trautenberk: Pivo s tradicí

Trautenberk je jméno, které v Česku rezonuje s tradicí a kvalitou. Pivo Trautenberk, vařené podle tradičních receptur, si získává srdce pivařů svou plnou chutí a lahodnou hořkostí. Značka Trautenberk sází na poctivé suroviny a tradiční postupy, čímž navazuje na bohatou historii českého pivovarnictví. Pivo se vaří z vody, ječného sladu a chmele, bez použití umělých sladidel a konzervantů. Díky tomu si Trautenberk zachovává svůj charakteristický říz a osvěžující chuť. Značka Trautenberk nabízí širokou škálu piv, od světlých ležáků až po tmavá piva s karamelovými tóny. Každý milovník piva si tak přijde na své. Trautenberk je ideální volbou pro chvíle odpočinku s přáteli, ale i pro slavnostní příležitosti. Jeho lahodná chuť a příjemná hořkost z něj dělají skvělého společníka pro každou příležitost.

Druhy piva Trautenberk

Pivovar Trautenberk s hrdostí představuje širokou škálu piv, která uspokojí i ty nejnáročnější pivaře. Naše tradiční receptura a použití těch nejlepších surovin zaručují nezaměnitelnou chuť a aroma. Milovníci klasiky si přijdou na své s naším světlým ležákem Trautenberk 11°, který se vyznačuje zlatavou barvou, jemnou hořkostí a příjemným chmelovým aroma. Pro ty, kteří preferují plnější chuť, je tu polotmavý ležák Trautenberk 12°. Jeho karamelový nádech a vyvážená hořkost z něj dělají ideální pivo pro každou příležitost. V nabídce nesmí chybět ani pšeničné pivo Trautenberk Weizen, které se vyznačuje osvěžující chutí s tóny banánu a hřebíčku. Pro milovníky speciálů vaříme sezónní piva, jako je například polotmavý speciál Trautenberk Granát s vyšší stupňovitostí a bohatou sladovou chutí. Značka piva Trautenberk je zárukou kvality a tradice. Naše pivo se vaří s láskou a vášní pro pivovarské řemeslo. Přijďte ochutnat a přesvědčte se sami o jedinečnosti piva Trautenberk. Na zdraví!

Výroba a suroviny

Pivo Trautenberk se vaří podle tradiční receptury, která se předává z generace na generaci. Hlavními surovinami pro výrobu jsou voda, ječný slad, chmel a pivovarské kvasnice. Voda, která se používá k vaření piva Trautenberk, pochází z vlastních studní pivovaru. Její čistota a složení jsou klíčové pro výslednou chuť piva. Ječný slad se získává sladováním ječmene, což je proces, při kterém se ječmen nechává naklíčit a následně se suší. Chmel dodává pivu hořkost, aroma a pěnivost. Pivovar Trautenberk používá výhradně český chmel z žatecké oblasti, který je proslulý svou kvalitou. Pivovarské kvasnice jsou mikroorganismy, které zajišťují kvašení piva. Každý pivovar má své vlastní kvasnice, které dodávají pivu specifickou chuť a aroma. Pivo Trautenberk se vaří klasickou dvourmutovou metodou. Celý proces výroby piva Trautenberk je pečlivě sledován, aby byla zajištěna jeho vysoká kvalita a jedinečná chuť.

Oblíbenost a ocenění

Pivo Trautenberk si za krátkou dobu své existence získalo oblibu pro svou vyváženou chuť a tradiční recepturu. Jeho popularita se projevuje rostoucím počtem spokojených zákazníků a také oceněními z prestižních pivních soutěží. Mezi nejvýznamnější ocenění patří zlatá medaile z České pivní pečeti, kterou Trautenberk získal za světlý ležák. Toto ocenění je důkazem vysoké kvality a skvělé chuti piva. Značka Trautenberk si zakládá na poctivém pivovarnictví a používání těch nejlepších surovin. To se odráží i v pozitivních ohlasech pivních znalců a milovníků piva. Trautenberk se tak stává synonymem pro kvalitní české pivo s nezaměnitelným charakterem.

Kde ochutnat

Trautenberk pivo, to není jen tak ledajaká značka piva. Je to zážitek, který si žádá tu správnou atmosféru a ideálně i společnost znalců. Naštěstí pro nás, milovníky zlatavého moku, existuje v České republice hned několik míst, kde si Trautenberka vychutnáte naplno.

Začít můžete přímo u zdroje, v pivovaru Trautenberk. Ten se nachází v malebném prostředí Krkonoš a kromě ochutnávky piva přímo z tanku nabízí i prohlídky pivovaru s výkladem o historii a výrobě.

Pokud se ale do Krkonoš hned tak nechystáte, nezoufejte. Trautenberka čepují i vybrané restaurace a pivnice po celé republice. Zaměřte se na podniky, které se specializují na české pivo a nabízejí široký výběr pivních speciálů. Právě tam máte největší šanci, že narazíte na některou z lahůdek z dílny Trautenberk.

Ať už se rozhodnete pro návštěvu pivovaru nebo ochutnávku v restauraci, nezapomeňte si k pivu dopřát i něco dobrého k jídlu. Trautenberk se skvěle hodí k tradiční české kuchyni, jako jsou vepřové speciality, knedlíky a zelí. Dobře si ale rozumí i s grilovanými pokrmy a sýry.

Párování s jídlem

Trautenberk se pyšní širokou škálou piv, z nichž každé má svůj unikátní charakter a hodí se k jiným pokrmům. Světlý ležák, vlajková loď pivovaru, je ideální volbou k lehkým jídlům, jako jsou saláty, kuřecí maso nebo ryby. Jeho jemná hořkost a osvěžující chuť perfektně doplní delikátní pokrmy, aniž by je přebila. Polotmavý speciál s karamelovými tóny se skvěle hodí k vepřové pečeni, guláši nebo sýrům s výraznější chutí. Jeho plnější tělo a sladší chuťové tóny harmonizují s bohatšími pokrmy. Pro milovníky hořkých piv je tu Trautenberk IPA, která si nejlépe rozumí s pikantními jídly, grilovaným masem a aromatickými sýry. Její výrazná hořkost a citrusové aroma vyváží intenzivní chutě. Pšeničné pivo, charakteristické svou banánovou a hřebíčkovou vůní, se hodí k dezertům, ovocným salátům nebo k samostatnému popíjení. Ať už si vyberete jakýkoli Trautenberk, nezapomeňte na důležitou zásadu – pivo by mělo s jídlem ladit a vzájemně se doplňovat. Nebojte se experimentovat a objevovat nové kombinace, které potěší vaše chuťové pohárky. Na zdraví!

Zajímavosti o značce

Trautenberk není jen tak obyčejné pivo, skrývá se za ním zajímavá historie a tradice. Pivovar, který ho vaří, se nachází v malebném prostředí Krkonoš a pyšní se staletou tradicí vaření piva. První zmínky o pivovaru sahají až do 16. století, kdy se pivo vařilo pro potřebu místního panstva. Později se pivovar stal majetkem rodu Trautenberků, od kterých také pivo zdědilo svůj název.

Rod Trautenberků byl známý svou láskou k dobrému pivu a přísně dbal na dodržování tradičních receptur a postupů. Díky tomu si pivo Trautenberk získalo vynikající pověst a stalo se oblíbeným nápojem nejen v Krkonoších, ale i v dalších koutech Čech.

Dnes je pivo Trautenberk symbolem kvality a poctivého řemesla. Pivovar si i nadále zakládá na tradičních metodách vaření a používá pouze ty nejkvalitnější suroviny z lokálních zdrojů. Díky tomu si pivo Trautenberk zachovává svou unikátní chuť a aroma, které si získalo srdce mnoha milovníků piva.

Cena a dostupnost

Trautenberk je známý svou snahou nabízet kvalitní pivo za rozumnou cenu. Ceny se můžou lišit v závislosti na prodejci a typu piva, ale obecně se Trautenberk řadí spíše do střední cenové kategorie. Za láhev piva Trautenberk v obchodě zaplatíte obvykle mezi 30 a 40 Kč. V restauracích a barech počítejte s cenou kolem 50 Kč za půllitr.

Dostupnost piva Trautenberk je poměrně široká. Pivo seženete ve většině supermarketů a hypermarketů po celé České republice. Dobře zásobené bývají i menší obchody s potravinami a specializované prodejny s alkoholem. Pokud hledáte Trautenberk v restauraci, máte největší šanci v podnicích, které se zaměřují na českou kuchyni a pivo.

Recenze a hodnocení

Trautenberk je pivo, které v Česku budí emoce. Pro někoho je symbolem retra a nostalgie, pro jiného levným řešením na žízeň. Ať už patříte do jakékoli skupiny, jedno se Trautenberku upřít nedá – jeho popularita neklesá.

Hodnocení Trautenberku se různí. Na pivních serverech se setkáte s rozporuplnými názory. Někdo chválí jeho říz a hořkost, jiný kritizuje vodnatost a kovovou pachuť. Pravdou je, že Trautenberk není pivo pro fajnšmekry. Je to pivo pro lidi, kteří hledají osvěžení za dobrou cenu.

Značka Trautenberk sází na jednoduchost a tradici. Design etikety se za léta téměř nezměnil a i chuť piva zůstává věrná svému původnímu receptu. To je pro mnohé zákazníky zárukou kvality a jistoty.

Celkově lze říci, že Trautenberk je kontroverzní pivo, které budí vášně. Není to pivo pro každého, ale má své věrné fanoušky, kteří na něj nedají dopustit.

Alternativy k Trautenberku

Trautenberk si získal oblibu pro svou výraznou chmelitovost a plnou chuť. Na trhu je však spousta dalších piv, která potěší vaše chuťové pohárky. Pokud hledáte alternativy k Trautenberku, zkuste se poohlédnout po jiných ležácích plzeňského typu. Mezi oblíbené značky patří Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast nebo Staropramen. Tyto pivovary se pyšní dlouholetou tradicí a vysokou kvalitou svých produktů.

Pokud preferujete spíše menší pivovary, vyzkoušejte piva z minipivovarů. V České republice jich neustále přibývá a mnoho z nich vaří vynikající ležáky i speciální piva. Mezi známé minipivovary patří například Matuška, Permon, Bernard nebo Černá Hora.

Pro ty, kteří hledají něco méně hořkého, jsou tu polotmavá piva. Tato piva mají obvykle karamelovou chuť a nižší hořkost. Oblíbenými značkami jsou například Kozel, Primátor nebo Svijany.

Ať už hledáte pivo pro každodenní popíjení nebo pro speciální příležitost, na českém trhu si určitě vyberete. Důležité je experimentovat a objevovat nové chutě. Na zdraví!

Publikováno: 22. 06. 2024

Kategorie: jídlo a pití

Autor: Karel Čapek

Tagy: trautenberk pivo | značka piva