Restaurace U holiše: Stojí za návštěvu?

Restaurace U Holiše Recenze

Praha je plná skvělých restaurací a najít tu pravou může být někdy oříšek. Pokud hledáte podnik s osobitou atmosférou, chutným jídlem a dobrými recenzemi, Restaurace u holiše by mohla být tou pravou volbou. V tomto článku se blíže podíváme na recenze této restaurace a zjistíme, co ji dělá tak oblíbenou. Projdeme si zkušenosti ostatních hostů, zhodnotíme atmosféru podniku, kvalitu jídel a obsluhy a na základě těchto informací vám pomůžeme rozhodnout, zda je Restaurace u holiše tím pravým místem pro váš další gastronomický zážitek. Ať už hledáte příjemné posezení s přáteli, romantickou večeři ve dvou nebo jen rychlý oběd, recenze restaurace vám poskytnou cenné informace a pomohou vám s výběrem.

Atmosféra

Atmosféra v restauraci U Holiše je kapitola sama pro sebe. Vkročíte do útulného prostoru, kde se snoubí moderní design s tradičními prvky. Cihlové zdi, dřevěné trámy a pohodlné židle vytváří příjemnou atmosféru. Jemné osvětlení a tlumená hudba navodí tu správnou náladu pro romantickou večeři i posezení s přáteli. Obsluha je pozorná a přátelská, aniž by byla vtíravá. Vždy s úsměvem poradí s výběrem jídla i pití. Restaurace U Holiše je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí vychutnat skvělé jídlo v příjemném a stylovém prostředí.

Obsluha

Obsluha v restauraci U holiše je často zmiňovaným tématem v recenzích, a to jak v těch pozitivních, tak i v těch kritičtějších. Mnoho hostů chválí vstřícnost a ochotu personálu, vyzdvihují milý úsměv a příjemné vystupování. Oceňují také snahu vyjít vstříc individuálním požadavkům a poradit s výběrem jídla či nápoje.

Na druhou stranu se objevují i recenze, které obsluhu hodnotí spíše průměrně. Kritizována bývá občas delší čekací doba na objednávku či účet, a to zejména ve špičce. Někteří hosté zmiňují i ​​nepozornost obsluhy nebo fakt, že si jich personál nevšímá dostatečně rychle.

Celkově lze říci, že úroveň obsluhy v restauraci U holiše je spíše kladně hodnocena, nicméně s určitými výhradami. Vedení restaurace by se mělo zaměřit na zefektivnění práce personálu ve špičce a na důslednější proškolování v oblasti zákaznického servisu. Tím by se jistě podařilo odstranit i ty drobné nedostatky, na které někteří hosté upozorňují.

Jídlo

Restaurace U Holiše sází na tradiční českou kuchyni, takže pokud máte chuť na pořádný guláš, svíčkovou nebo vepřo knedlo zelo, jste tu správně. Porce jsou opravdu štědré, takže se připravte na to, že se možná budete muset odkutálet. Kvalita surovin je znát na první ochutnání, maso je křehké a omáčky plné chuti. Pokud máte raději lehčí jídla, nezoufejte. V nabídce najdete i saláty, těstoviny nebo ryby.

restaurace u holiše recenze

A co teprve dezerty? Domácí buchty, koláče a dorty vás zaručeně dostanou. A pokud si chcete pochutnat na něčem ostřejším, určitě ochutnejte jejich nakládaný hermelín. Obsluha je milá a ochotná, vždy vám ráda poradí s výběrem jídla i pití. Ceny jsou přiměřené kvalitě a porcím. Restaurace U Holiše je skvělou volbou pro rodinný oběd, večeři s přáteli nebo jen tak na skleničku dobrého piva.

Nápoje

Restaurace U holiše se pyšní nejen vynikající kuchyní, ale i pestrou nabídkou nápojů. Milovníci piva si přijdou na své s výběrem z několika druhů točených piv, včetně lokálních speciálů. Pro ty, kteří preferují víno, je připravena bohatá vinná karta s víny z Moravy i celého světa. Samozřejmostí je široký výběr nealkoholických nápojů, od domácích limonád po ovocné šťávy a minerální vody.

Obsluha vám ráda doporučí vhodné pivo či víno k vašemu jídlu. Pokud si nejste jisti výběrem, neváhejte se zeptat na degustační sety, které vám umožní ochutnat více druhů a vybrat si ten pravý nápoj pro vás. Restaurace U holiše dbá na kvalitu a čerstvost surovin, a to platí i pro nápoje. Ovoce do limonád je vždy čerstvé a pivo je čepované s péčí, aby si zachovalo svou chuť i říz.

Ať už si vyberete cokoli, v restauraci U holiše si můžete být jisti, že si vychutnáte nápoj té nejvyšší kvality v příjemném prostředí.

Ceny

Restaurace U Holiše si zakládá na poctivých porcích za rozumné ceny. Není to luxusní podnik s michelinskými ambicemi, ale spíše pohodové místo pro setkání s přáteli nebo rodinný oběd. Ceny jídel se pohybují v rozmezí 150-250 Kč za hlavní chod, což je v centru Prahy velmi příznivá nabídka.

Vlastnost Restaurace U Holiše
Kuchyně Česká

Polévky startují na 60 Kč, předkrmy pak okolo 100 Kč. Dezerty, které jsou prý vynikající, vás vyjdou na 80-120 Kč. Restaurace nabízí i polední menu za zvýhodněnou cenu, obvykle okolo 130 Kč za polévku a hlavní chod.

Nápojový lístek je pestrý a zahrnuje jak klasické limonády, tak i domácí limonády a pivo z menších pivovarů. Ceny nápojů jsou srovnatelné s ostatními restauracemi v okolí.

Celkově lze říci, že ceny v restauraci U Holiše jsou velmi příznivé a odpovídají kvalitě a kvantitě podávaných jídel.

Shrnutí

Restaurace U holiše si za krátkou dobu své existence získala řadu příznivců, ale i pár kritických hlasů. Návštěvníci chválí především originální koncept restaurace, který vtipně propojuje svět gastronomie a holičství. Interiér restaurace je stylový a moderní, s důrazem na detail. Obsluha je obecně hodnocena jako milá a pozorná, i když se objevují i zmínky o delší čekací době v exponovaných časech.

restaurace u holiše recenze

Co se týče jídla, názory se různí. Zatímco někteří si pochvalují kreativitu a pestrost menu, jiní zmiňují průměrnost chutí a menší porce. Pozitivně je hodnocen výběr piv, který zahrnuje jak klasické značky, tak i méně známé pivní speciály. Cenová hladina je spíše vyšší, odpovídá však lokalitě a celkovému konceptu restaurace.

Restaurace U holiše je tak ideálním místem pro ty, kteří hledají nevšední gastronomický zážitek v příjemném prostředí. Pokud ale toužíte po kulinářském vrcholu, je možné, že budete muset hledat dále.

Hodnocení

Restaurace U holiše sklízí od návštěvníků vesměs pozitivní reakce. Hosté si chválí především útulné prostředí restaurace s příjemnou atmosférou, která vybízí k posezení s přáteli i rodinou. Velkým plusem je i milá a ochotná obsluha, která se o hosty stará s úsměvem a dokáže poradit s výběrem jídla i pití.

Co se týče jídelního lístku, ten nabízí širokou škálu tradičních českých specialit, které jsou připravovány z čerstvých a kvalitních surovin. Návštěvníci si pochvalují především poctivé porce za rozumné ceny. Oblíbenou volbou je například vepřová panenka na grilu s houbovou omáčkou a knedlíkem, hovězí guláš s domácím chlebem nebo smažený sýr s hranolkami.

Kromě výborného jídla a příjemného prostředí oceňují hosté také širokou nabídku nápojů, která zahrnuje jak klasická piva, tak i vína z moravských i zahraničních vinic. V letních měsících je k dispozici i venkovní zahrádka, která nabízí příjemné posezení v klidném prostředí.

Celkově lze říci, že restaurace U holiše je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají příjemné prostředí s dobrou kuchyní a milou obsluhou. Ať už se chystáte na romantickou večeři, posezení s přáteli nebo rodinný oběd, v restauraci U holiše si jistě přijdete na své.

Adresa

Restaurace U Holiše se nachází na adrese Nerudova 221/14, Malá Strana, 118 00 Praha 1. Je to velmi atraktivní lokalita v srdci Prahy, jen pár kroků od Pražského hradu a Karlova mostu. Díky své poloze je restaurace snadno dostupná jak městskou hromadnou dopravou, tak i pěšky. Pokud se rozhodnete pro MHD, nejbližší tramvajová zastávka je Malostranské náměstí, odkud je to k restauraci jen krátká procházka malebnými uličkami Malé Strany. Pro ty, kteří preferují metro, je nejblíže stanice Malostranská na trase A.

restaurace u holiše recenze

Ať už se do restaurace U Holiše vydáte za kulinářským zážitkem, romantickou večeří nebo jen tak na skleničku dobrého vína, její poloha v samém centru historické Prahy z vaší návštěvy zaručeně udělá nezapomenutelný zážitek.

Otevírací doba

Restaurace U holiše se těší velké oblibě a proto doporučujeme rezervaci předem. Otevírací doba restaurace U holiše je od pondělí do neděle, vždy od 11:00 do 23:00. V případě zájmu o soukromou akci mimo otevírací dobu je možné se domluvit individuálně. Restaurace U holiše si zakládá na flexibilitě a snaží se vyjít vstříc požadavkům hostů. V restauraci je možné platit hotově i platebními kartami.

Publikováno: 04. 07. 2024

Kategorie: restaurace

Autor: Karel Čapek

Tagy: restaurace u holiše recenze | recenze restaurace u holiše