Pivo Beran: Tradiční chuť, která nezklame

Pivo Beran

Pivovar Beran: Tradice a vášeň

Pivovar Beran s hrdostí vaří pivo značky "Beran" už po generace. Naše vášeň pro pivo se odráží v každém doušku. Používáme tradiční metody vaření piva v kombinaci s těmi nejmodernějšími technologiemi, abychom vám přinesli nezapomenutelný zážitek z piva. Naše pivo "Beran" je charakteristické svou plnou chutí, bohatou pěnou a osvěžující hořkostí. Tajemství spočívá v pečlivém výběru kvalitních surovin - českého chmele, sladu z moravských polí a křišťálově čisté vody z našich studní. Pivo "Beran" se stalo synonymem pro kvalitu a tradici.

Nabízíme širokou škálu piv "Beran" pro každou příležitost - od klasického ležáku po speciály jako polotmavý ležák nebo pšeničné pivo. Naše pivo si můžete vychutnat v mnoha restauracích a hospodách po celé České republice, ale také v plechovkách a lahvích, abyste si ho mohli vychutnat i doma.

Pivovar Beran je hrdý na svou historii a tradice. Jsme rodinný pivovar s vášní pro pivo a děláme vše pro to, abychom vám přinášeli to nejlepší pivo. Přijďte ochutnat pivo "Beran" a poznejte sami, co znamená opravdová chuť tradice.

Charakteristika piva Beran

Pivo Beran, to je tradiční český ležák s charakteristickou hořkostí a příjemnou vůní chmele. Vaří se s láskou a péčí v pivovaru Berounský medvěd, který se nachází v malebném prostředí Berouna. Pivovar s dlouholetou tradicí dbá na použití těch nejkvalitnějších surovin – českého chmele, sladů z moravských polí a křišťálově čisté vody z brdských lesů. Díky tomu má pivo Beran plnou chuť a zlatavou barvu, která láká k ochutnání.

Pivo Beran se hodí pro každou příležitost. Skvěle se hodí k české kuchyni, grilovaným masům, ale i k sýrům a dezertům. Jeho osvěžující chuť oceníte po sportu i během horkých letních dnů. Pivo Beran je zkrátka ideální volbou pro všechny, kteří si rádi pochutnají na kvalitním českém pivu s nezaměnitelným charakterem.

V nabídce pivovaru Berounský medvěd najdete pivo Beran ve více variantách. Na své si přijdou milovníci klasického ležáku, polotmavého piva i piva s vyšší stupňovitostí. Pivovar Berounský medvěd myslí i na řidiče a nabízí také nealkoholickou variantu piva Beran, která si zachovává lahodnou chuť a osvěžující charakter.

Vlajkové lodě pivovaru

Pivovar Beran se pyšní širokou škálou piv, ale některé značky si vydobyly status opravdových vlajkových lodí. Jde o piva, která nejlépe reprezentují um a vášeň sládků pivovaru a těší se neutuchající přízni věrných pivařů. Mezi ně bezpochyby patří světlý ležák Beran 11. Toto pivo s obsahem alkoholu 4,5 % si získává svou jemnou hořkostí a lahodnou sladovou chutí, která z něj dělá ideálního společníka pro každou příležitost. Dalším favoritem je polotmavý speciál Beran 12, který s obsahem alkoholu 5,2 % nabízí plnější chuť s karamelovými tóny a příjemnou hořkostí v závěru. Pro milovníky nefiltrovaných piv je tu pak Beran Nefiltr, který si zachovává všechny cenné látky a vyniká svou svěží chutí a plností. Vlajkové lodě pivovaru Beran nejsou jen tak ledajaká piva. Jsou to symboly tradice a kvality, které si získaly srdce (a chuťové pohárky) mnoha Čechů.

Speciální edice a limitky

Pivovar Beran je známý svou vášní pro pivo a inovativním přístupem. Kromě stálé nabídky pivních speciálů čas od času překvapí fanoušky limitovanými edicemi, které jsou k dostání jen po omezenou dobu. Tyto speciální várky často experimentují s netradičními pivními styly, neobvyklými kombinacemi chmelů nebo unikátními kvasnicemi.

Mezi sběrateli a pivními nadšenci jsou limitované edice piva Beran velmi ceněné. Často se jedná o piva s vyšší stupňovitostí a výraznější chutí, která se hodí pro speciální příležitosti. Informace o chystaných limitovaných edicích pivovar obvykle zveřejňuje na svých sociálních sítích a webových stránkách.

Kromě limitovaných edic nabízí pivovar Beran také speciální edice piv, které jsou dostupné celoročně. Tyto speciály se vyznačují specifickou recepturou a originální chutí. Patří mezi ně například polotmavý ležák s karamelovými tóny nebo svrchně kvašený Ale s ovocným aroma.

Párování piva Beran s jídlem

Pivovar Beran vaří piva s výraznou chutí a charakterem, což jim dává široké možnosti párování s jídlem. Světlé ležáky jako Beran Original se skvěle hodí k české klasice. Vychutnejte si ho s vepřovou pečení s knedlíkem a zelím, smaženým sýrem nebo gulášem. Jeho jemná hořkost vyváží sytost jídel a osvěží vaše chuťové pohárky. Pro milovníky hořkých piv je tu Beran Polotmavý. Ten se skvěle doplňuje s grilovanými pokrmy, uzeným masem a zralými sýry. Jeho karamelové tóny podtrhnou chuť grilovaného steaku a dodají mu nový rozměr. Pokud máte rádi experimenty, zkuste Beran Nefiltrovaný k pikantním jídlům. Jeho plná chuť a kvasničné tóny zjemní pálivost chilli con carne nebo thajského curry. Ať už si vyberete jakýkoli pokrm, Beran vám k němu nabídne to pravé osvěžení. Nebojte se experimentovat a objevovat nová chuťová spojení. Na zdraví!

Kde pivo Beran ochutnat?

Pivo Beran, tradiční česká značka s historií sahající až do 19. století, se vrací na výsluní. Jeho popularita roste a není divu – pivo Beran se vyznačuje lahodnou chutí, která uspokojí i ty nejnáročnější pivaře. Pokud jste ho ještě neochutnali, je nejvyšší čas to napravit!

Berana můžete ochutnat v čím dál větším počtu restaurací a hospod po celé České republice. Zaměřte se na podniky, které se specializují na tradiční českou kuchyni a nabízejí široký výběr piv. Právě tam máte největší šanci, že na čepu narazíte na pivo Beran.

Nebojte se zeptat obsluhy, zda pivo Beran čepují. Pokud ne, určitě vám rádi doporučí jiný lahodný mok z jejich nabídky. Ať už se rozhodnete pro klasického světlého ležáka, polotmavého speciálu nebo třeba pro osvěžující nealkoholický Beran, věříme, že si na tomto pivu pochutnáte. Na zdraví!

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: jídlo a pití

Autor: Karel Čapek

Tagy: pivo beran | pivo značky "beran"