Pilsner Urquell akce: Užijte si léto s osvěžujícími zážitky!

Pivo Pilsner Urquell Akce

Pilsner Urquell: Klasika mezi pivy

Pilsner Urquell, synonymum pro plzeňský ležák, je už po generace stálicí na českém pivním nebi. Jeho historie sahá až do roku 1842, kdy spatřil světlo světa v plzeňském pivovaru. Od té doby si získal srdce milovníků piva po celém světě a stal se inspirací pro nespočet dalších pivovarů. Pilsner Urquell je známý svou zlatavou barvou, lahodnou hořkostí a bohatou pěnou.

Ať už se chystáte na grilovačku s přáteli, rodinnou oslavu nebo jen tak posedět u piva, Pilsner Urquell je vždycky skvělá volba. A pokud hledáte něco speciálního, nenechte si ujít akce spojené s tímto pivem. Pivovary Pilsner Urquell pořádají po celý rok celou řadu akcí, od dnů otevřených dveří a festivalů až po degustační večery a workshopy. Na těchto akcích se dozvíte více o historii a výrobě piva, potkáte se s dalšími nadšenci do piva a samozřejmě si vychutnáte to nejlepší plzeňské pivo.

Sledujte webové stránky a sociální sítě Pilsner Urquell, abyste nepropásli žádnou z akcí. Ať už se rozhodnete pro Pilsner Urquell z čepovaného sudu v oblíbené hospůdce nebo z lahve doma, vždy si vychutnejte jeho jedinečnou chuť a tradici, která se s ním pojí. Na zdraví!

Historie a tradice pivovaru

Pivovar Pilsner Urquell je neodmyslitelně spjat s historií a tradicemi plzeňského pivovarnictví. Jeho příběh se začal psát roku 1842, kdy byla uvařena první várka piva Pilsner Urquell. Toto pivo, charakteristické svou zlatavou barvou, hořkostí a jiskrou, se brzy stalo symbolem českého pivovarnictví a jeho sláva se rozšířila do celého světa. Pivovar Pilsner Urquell se stal průkopníkem ve výrobě piva plzeňského typu a jeho metody vaření se staly vzorem pro pivovary po celém světě.

Dnes je pivovar Pilsner Urquell moderním pivovarem, který si ale stále zakládá na dodržování tradičních postupů. Pivo se zde vaří podle původní receptury z roku 1842, s použitím těch nejlepších surovin – plzeňského sladu, žateckého chmele a měkké plzeňské vody.

Pivovar Pilsner Urquell je hrdý na svou historii a tradice a snaží se je předávat i dalším generacím. Pořádá proto řadu akcí pro veřejnost, jako jsou například Dny otevřených dveří, Pilsner Fest nebo prohlídky pivovaru. Tyto akce jsou skvělou příležitostí k tomu, aby se lidé dozvěděli více o historii a výrobě piva Pilsner Urquell a užili si jeho jedinečnou chuť.

Pivo Pilsner Urquell, to není jen tak obyčejná akce, to je oslava tradice, chuti a poctivého řemesla.

Jaroslav Dvořáček

Unikátní chuť a receptura

Pivo Pilsner Urquell je proslulé svou unikátní chutí, která je výsledkem staletí zkušeností a dodržování tradiční receptury. Ta se opírá o čtyři základní pilíře:

pivo pilsner urquell akce
  • použití žateckého poloraného červeňáku
  • měkkou plzeňskou vodu
  • vlastní kvasnice
  • specifický způsob vaření – trojité chmelovar a dlouhé zrání v ležáckých sklepích.

Právě kombinace těchto faktorů dává pivu Pilsner Urquell jeho nezaměnitelnou chuť – hořkosladkou s jemným chmelovým aroma a řízným řízem. Akce spojené s pivem Pilsner Urquell, jako jsou například Pilsner Fest nebo Den otevřených dveří v pivovaru, jsou skvělou příležitostí k ochutnání piva přímo u zdroje a poznání tajů jeho výroby. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídky pivovaru, degustace pivních speciálů, bohatý doprovodný program a samozřejmě na jedinečnou atmosféru. Akce spojené s pivem Pilsner Urquell jsou zkrátka zážitkem pro všechny smysly.

Prohlídky pivovaru a zážitky

Pivovar Plzeňský Prazdroj, domov světoznámého piva Pilsner Urquell, otevírá své brány všem fanouškům zlatavého moku a nabízí nezapomenutelné zážitky. Vydejte se na prohlídku pivovaru a poznejte tajemství výroby piva Pilsner Urquell od sladování ječmene až po stáčení do lahví. Prohlídky probíhají denně a zkušení průvodci vám s nadšením prozradí detaily tradičních postupů i moderních technologií. Nahlédnete do historických sklepů, kde pivo zraje v dubových sudech, a ochutnáte nefiltrovaný a nepasterizovaný Pilsner Urquell přímo z ležáckého tanku. Pivovar pravidelně pořádá i speciální akce, jako jsou Slavnosti piva Pilsner Urquell, Den otevřených dveří nebo Vánoční trhy. Během těchto akcí si užijete bohatý program plný hudby, zábavy a samozřejmě piva. Ochutnejte speciality z pivovarské restaurace Na Spilce, vyzkoušejte čepování piva pod dohledem zkušeného výčepního nebo si odvezte domů originální suvenýry. Návštěva pivovaru Plzeňský Prazdroj je zážitkem pro všechny smysly a skvělou příležitostí poznat historii a umění výroby jednoho z nejznámějších piv na světě.

Festivaly a akce s Pilsner Urquell

Pilsner Urquell, to je synonymum pro lahodný zlatavý mok a nedílnou součást české kultury. A co je lepšího než si vychutnat orosenou Plzeň na některé z mnoha akcí, které tento pivovar pořádá nebo se na nich podílí? Pojďme se podívat na ty nejzajímavější festivaly a akce, kde si můžete užít Pilsner Urquell plnými doušky.

Začít můžeme přímo u zdroje, v pivovaru Pilsner Urquell. Každoročně se zde konají Dny otevřených dveří, kde nahlédnete do tajů výroby piva a ochutnáte ho přímo u zdroje. Další zastávkou může být Pilsner Fest, největší pivní slavnosti v Plzni, které lákají na bohatý hudební program, pivní soutěže a samozřejmě na neomezenou konzumaci Pilsner Urquell.

pivo pilsner urquell akce

Pilsner Urquell ale nechybí ani na dalších významných festivalech po celé České republice. Ať už se vydáte na Colours of Ostrava, Rock for People nebo třeba na festival jídla a pití, vždycky narazíte na stánek s orosenou Plzní.

A pokud hledáte něco menšího a komornějšího, zkuste některou z pivních stezek, které vás provedou malebnou krajinou a zavedou vás do hospůdek a restaurací, kde se čepuje Pilsner Urquell.

Speciální edice a limitované várky

Pivovar Pilsner Urquell je známý nejen svou tradiční recepturou a chutí piva, ale také svými speciálními edicemi a limitovanými várkami, které potěší sběratele i milovníky piva toužícími po nevšedních chuťových zážitcích. Tyto speciály jsou často spojovány s významnými událostmi, výročími nebo spoluprací s umělci a osobnostmi.

Mezi sběrateli jsou velmi ceněné limitované edice lahví s unikátními etiketami, které odkazují na historii pivovaru, Plzně nebo České republiky. Pilsner Urquell také pravidelně vydává speciální várky piva, které se liší od tradiční receptury. Mohou to být piva s vyšší stupňovitostí, experimentální chmelení s použitím netradičních odrůd chmele nebo piva zrající v dřevěných sudech po jiných alkoholických nápojích, jako je například whisky nebo víno.

Tyto limitované edice a speciální várky jsou k dostání pouze v omezeném množství a na vybraných místech, což z nich dělá ještě lákavější artikl pro pivní nadšence. Sledování novinek a akcí spojených s pivem Pilsner Urquell se tak stává pro mnohé vášnivým koníčkem a příležitostí, jak ochutnat něco skutečně unikátního.

Párování piva s jídlem

Pivo Pilsner Urquell, to není jen tak ledajaký nápoj. Je to zážitek, který se dá ještě umocnit správným párováním s jídlem. Stejně jako víno, i plzeň má své specifické chutě a vůně, které se s některými pokrmy doplňují a s jinými naopak mohou bojovat o vaši pozornost. Tradičně se Pilsner Urquell skvěle hodí k české klasice. Jeho hořkost a říz perfektně vyvažují mastnotu vepřového kolena, kachny s knedlíkem a zelím, nebo smaženého sýra. Nebojte se experimentovat a zkuste ho i s výraznějšími sýry, jako je hermelín nebo niva. Pilsner Urquell není jen o těžké kuchyni. Jeho svěží chuť skvěle doplní i lehčí jídla, jako jsou saláty s hořkými listy, grilované ryby nebo drůbež. A co akce spojené s Pilsner Urquellem? Ty často nabízejí speciální degustační menu, kde si můžete vychutnat perfektně sladěné kombinace piva a jídla. Sledujte webové stránky a sociální sítě, ať vám neunikne žádná příležitost ochutnat Pilsner Urquell v novém světle.

pivo pilsner urquell akce

Pilsner Urquell ve světě

Pivo Pilsner Urquell je už dlouho symbolem České republiky a jeho věhlas se dávno neslyší jen v Evropě. Jeho nezaměnitelná chuť a tradice vaření si získaly srdce pivařů po celém světě. Ať už se jedná o pivní festivaly, speciální degustační večery v renomovaných barech nebo o partnerství s restauracemi, Pilsner Urquell se aktivně zapojuje do akcí, které propagují nejen jeho jedinečnost, ale i českou pivní kulturu jako celek.

V mnoha zemích se konají Pilsner Urquell Experience, kde se návštěvníci můžou ponořit do světa tohoto legendárního ležáku. Dozví se více o jeho historii, procesu vaření a samozřejmě ochutnají pivo tak, jak má být - čepované z tanku. Tyto akce bývají doprovázeny bohatým programem, od živé hudby po tradiční české speciality.

Pilsner Urquell se také pravidelně účastní mezinárodních pivních festivalů, kde sbírá ocenění a uznání od odborné veřejnosti. Jeho přítomnost na těchto akcích je skvělou příležitostí, jak oslovit nové zákazníky a posílit povědomí o značce v zahraničí.

Pro ty, kteří chtějí zažít Pilsner Urquell v jeho domovině, je tu možnost navštívit Plzeňský Prazdroj, kde se pivo vaří už od roku 1842. Prohlídka pivovaru je fascinujícím zážitkem, který vám umožní nahlédnout do tajů výroby a ochutnat pivo přímo u zdroje.

Pilsner Urquell se tak stává nejen pivem, ale i ambasadorem české kultury a tradice ve světě. Jeho aktivní účast na různých akcích a spolupráce s partnery po celém světě přispívá k tomu, že se o českém pivu mluví s respektem a obdivem.

Odpovědná konzumace piva

Pivo Pilsner Urquell je nedílnou součástí české kultury a s ním spojené akce lákají k oslavě a dobré společnosti. Je ale důležité si užít tyto momenty zodpovědně. Odpovědná konzumace piva znamená znát své limity a respektovat je. Vždy si dopřejte pivo s jídlem a dostatečně pijte i nealkoholické nápoje, abyste zůstali hydratovaní. Pokud řídíte, nepijte alkohol vůbec. Pamatujte, že i malé množství alkoholu může ovlivnit vaše reakce a schopnost řídit. Akce spojené s pivem Pilsner Urquell, jako jsou festivaly a ochutnávky, by měly být především o zážitku a sdílení vášně pro pivo s přáteli. Dodržováním zásad zodpovědné konzumace přispíváte k tomu, aby si tyto akce užili všichni v bezpečí a pohodě.

Srovnání akcí Pilsner Urquell
Název akce Místo konání Datum konání Vstupné
Pilsner Fest Plzeň První víkend v říjnu Placený
Den otevřených dveří Plzeňského Prazdroje Plzeňský Prazdroj Jaro/Podzim Zdarma

Zajímavosti a fakta o značce

Pivo Pilsner Urquell je doslova legendou. Věděli jste ale, že jeho historie sahá až do roku 1842, kdy ho v Plzni uvařil sládek Josef Groll? A že jeho typická zlatavá barva a hořká chuť jsou dané použitím měkké plzeňské vody, žateckého chmele a speciálního výrobního postupu? Pilsner Urquell se navíc pyšní titulem prvního zlatého ležáku na světě.

pivo pilsner urquell akce

S pivem Pilsner Urquell je spojena celá řada akcí. Pro milovníky piva je tu každoročně v květnu Pilsner Fest, slavnosti piva přímo v Plzni, kde si užijí bohatý hudební program a samozřejmě i to nejlepší pivo. Pro ty, co se chtějí o pivu dozvědět více, jsou tu prohlídky plzeňského pivovaru, kde nahlédnete pod pokličku výroby a ochutnáte pivo přímo z ležáckých sklepů. A pokud chcete zažít něco opravdu speciálního, zkuste Pilsner Urquell Original Restaurant v Praze, kde se snoubí tradiční česká kuchyně s nefiltrovaným pivem Pilsner Urquell čepovaným přímo z tanků.

Publikováno: 01. 07. 2024

Kategorie: pivo

Autor: Karel Čapek

Tagy: pivo pilsner urquell akce | akce spojené s pivem pilsner urquell