Osvežte sa s legendárnym Permon pivom!

Permon Pivo

Pivovar Permon: Tradice Krušných hor

Pivovar Permon v srdci Krušných hor vaří pivo Permon již od roku 1995. Pivovar sází na tradiční receptury a poctivé suroviny, ze kterých vznikají lahodné moky s nezaměnitelnou chutí Krušnohoří. Značka Permon se pyšní širokou škálou piv, od klasického ležáku Permon 11° až po speciály jako je polotmavý Permon Černý Permon nebo svrchně kvašený Permon Ale.

Pivovar Permon se nachází v obci Permon, která dala pivu i svůj název. Krušné hory jsou proslulé svou hornickou historií a právě permoníci, bájní skřítkové z hlubin hor, se stali symbolem pivovaru. Pivo Permon je tak spjato s tradicemi a legendami Krušnohoří.

Pivovar Permon je oblíbeným cílem turistů i místních. V pivovarské restauraci si můžete vychutnat pivo Permon přímo z tanku a ochutnat speciality místní kuchyně. Pivovar také pořádá prohlídky, během kterých se dozvíte více o výrobě piva Permon a historii pivovaru.

Široká nabídka pivních stylů

Pivovar Permon s hrdostí vaří širokou škálu pivních stylů, aby uspokojil chuťové pohárky každého pivaře. Od klasických ležáků po speciály inspirované zahraničními pivními kulturami, Permon má co nabídnout. Milovníci tradiční české chuti si přijdou na své s Permonem 11° světlým, osvěžujícím ležákem s jemnou hořkostí. Pro ty, kteří preferují plnější chuť, je tu Permon 12° polotmavý, s karamelovými tóny a příjemnou sladovou vůní. Pivovar Permon ale nezapomíná ani na fanoušky modernějších pivních stylů. V nabídce najdete například Permon IPA, svrchně kvašené pivo s výrazným chmelovým aroma a příjemnou hořkostí, nebo Permon APA, lehčí a svěžejší variantu s citrusovými tóny. Pro milovníky pšeničného piva je tu Permon WIT, belgický styl s osvěžující chutí koriandru a pomerančové kůry. Ať už je vaše oblíbené pivo jakékoli, v nabídce Permonu si zaručeně vyberete.

Charakteristická chuť Permon piva

Pivo Permon se vyznačuje specifickou chutí, která je výsledkem kombinace několika faktorů. Používá se voda z Krušných hor, která je známá svou čistotou a minerálním složením. Sladovna Permon v Chomutově dodává pivovaru speciálně upravený slad, který dodává pivu Permon charakteristickou sladovou chuť s jemnými karamelovými tóny. Unikátní je použití vybraných odrůd chmele z Žatecka, které pivu dodávají příjemnou hořkost a specifické aroma. Pivo Permon se vaří tradičními postupy, kvašení a zrání probíhá v ležáckých sklepích. Výsledkem je pivo s plnou chutí, příjemnou hořkostí a osvěžující dochutí. Pivo Permon je charakteristické svou pitelností a je vhodné pro různé příležitosti. Značka Permon nabízí širokou škálu piv, od světlých ležáků až po tmavá piva. Každé pivo Permon má svůj specifický charakter, ale všechny spojuje důraz na kvalitu a chuť.

permon pivo
Vlastnost Permon Pivo Jiný Ležák
Typ piva Světlý ležák Světlý ležák
Obsah alkoholu (%) 4,8 5,0

Ocenění a uznání sládků

Pivovar Permon, který se nachází v malebném prostředí Krušných hor, si za dobu své existence vysloužil uznání nejen od věrných zákazníků, ale i od odborné veřejnosti. Pivo značky Permon, charakteristické svou lahodnou chutí a tradiční recepturou, sbírá ocenění na prestižních pivních soutěžích a festivalech. Mezi nejvýznamnější ocenění patří například zlatá medaile z České pivní pečeti, kterou Permon získal za svůj světlý ležák. Toto ocenění je důkazem vysoké kvality a vynikajících chuťových vlastností piva Permon. Dalším významným oceněním je Cena sládků, kterou Permon získal za svůj polotmavý speciál. Tato cena je o to cennější, že je udělována přímo sládky z renomovaných pivovarů. Ocenění a uznání, která pivo Permon získává, jsou důkazem poctivé práce a umu sládků pivovaru Permon. Díky své kvalitě a nezaměnitelné chuti si pivo Permon získává stále více příznivců nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Permon pivo, to je ta pravá chuť Jeseníků, drsná jako zdejší hory, ale zároveň osvěžující jako horský pramen.

Jaromír Šimek

Dostupnost v restauracích a obchodech

Pivo Permon, hrdě vařené v pivovaru Permon v Sokolově, si můžete vychutnat v mnoha restauracích a hospodách po celé České republice. Jeho popularita neustále roste a s ní i dostupnost. Není tedy výjimkou narazit na čepovaný Permon i v menších městech. Pokud si chcete vychutnat Permon doma, není problém ho sehnat v obchodech. Lahvové pivo Permon je k dostání v supermarketech i menších prodejnách s nápoji. Vybrané druhy piva Permon, jako například speciály nebo sezónní várky, seženete spíše ve specializovaných prodejnách s pivem nebo přímo v pivovaru.

Pro jistotu doporučujeme ověřit si dostupnost konkrétního druhu piva Permon předem, ať už telefonicky v restauraci nebo na webových stránkách obchodu.

Pivní speciály a limitované edice

Pivovar Permon je známý svou vášní pro experimentování a kromě tradičních ležáků pravidelně vaří i speciální a limitované edice piv. Tyto pivní skvosty jsou často inspirovány netradičními surovinami, starodávnými recepturami nebo sezónními událostmi. Mezi pivní speciály z produkce Permonu patří například polotmavý ležák s přídavkem žitného sladu, který mu dodává jemně kořeněnou chuť, nebo svrchně kvašený Ale s tóny tropického ovoce a citrusů. Limitované edice piva Permon jsou pak často spjaty s významnými svátky, jako jsou Vánoce nebo Velikonoce, a vyznačují se unikátní recepturou a originální etiketou. Tyto speciály a limitované edice jsou dostupné pouze v omezeném množství a na vybraných místech, a proto jsou mezi pivními nadšenci velmi žádané. Sledujte webové stránky a sociální sítě pivovaru Permon, abyste nepropásli žádnou z těchto jedinečných pivních lahůdek.

permon pivo

Prohlídky pivovaru a ochutnávky

Pivovar Permon, zasazený do malebného prostředí Krušných hor, otevírá své brány všem milovníkům zlatavého moku. Během prohlídky pivovaru se ponoříte do tajů tradiční výroby piva Permon. Zkušení sládci vás provedou celým procesem, od příjmu surovin, přes varnu a spilku až po lahvovnu. Dozvíte se, jak se vaří pivo Permon dle starých receptur s použitím těch nejkvalitnějších surovin, jako je chmel z Žatce a voda z Krušných hor. Samozřejmě nebude chybět ani ochutnávka, kde budete moci ochutnat různé druhy piva Permon a objevit tak bohatost jeho chutí a vůní. Ať už dáváte přednost klasickému ležáku, polotmavému speciálu nebo osvěžujícímu radleru, pivovar Permon uspokojí i ty nejnáročnější jazýčky. Kromě prohlídek a ochutnávek nabízí pivovar Permon také možnost uspořádat firemní akce, oslavy či svatby. Vychutnejte si jedinečnou atmosféru pivovaru a užijte si nezapomenutelný zážitek s pivem Permon.

Permon pivo: Ideální volba pro pivaře

Pivo Permon, to je synonymum pro kvalitní pivo z Krkonoš. Vaří se tradičními postupy v pivovaru Permon v Janských Lázních, a to už od roku 1888. Díky použití těch nejlepších surovin, křišťálově čisté krkonošské vody a umu sládků si Permon pivo získává srdce pivařů už po generace.

Ať už máte rádi klasiku v podobě svěžího ležáku Permon 11°, nebo dáváte přednost plnější chuti polotmavého speciálu Permon 13°, v nabídce Permonu si určitě vyberete. Pro výjimečné příležitosti pak doporučujeme ochutnat silný a aromatický Permon 15° – kvasnicový ležák. Permon pivo nezklame ani milovníky nealkoholického piva, pro které je připraven Permon Nealko s plnou chutí a osvěžujícím řízem.

permon pivo

Pivovar Permon dbá na kvalitu a tradice, a to se odráží v každé lahvi piva, která opustí brány pivovaru. Ať už si Permon vychutnáte v hospůdce s přáteli, nebo v klidu domova, vždycky vám zaručí ten pravý pivní zážitek. Na zdraví!

Párování Permon piva s jídlem

Pivo Permon, to je tradice a chuť Krkonoš, která si zaslouží tu správnou společnost i na talíři. Světlé ležáky jako Permon 11° skvěle doplní lehčí jídla. Perfektně se hodí k bílému masu, drůbeži, rybám nebo salátům s jemnější zálivkou. Jeho jemná hořkost podtrhne chuť jídla, aniž by ji přebila. Pro milovníky výraznějších chutí je tu polotmavý ležák Permon 12°. Ten si skvěle rozumí s vepřovým masem, kachnou, hutnějšími omáčkami a sýry s ušlechtilou plísní. Jeho karamelové tóny krásně vyniknou i ve spojení s grilovanými pokrmy. A co teprve speciality? Třeba tmavý ležák Permon Black perfektně doplní dezerty s čokoládou, kávou nebo ořechy. Jeho plná chuť a aroma kávy se s nimi snoubí do harmonického zážitku. Nebojte se experimentovat a objevovat nová spojení. Párování piva s jídlem je zábava a s Permonem si ji užijete na maximum.

Spojení s místní gastronomií

Pivo Permon a pivo značky Permon se nevaří jen tak do větru. Jsou pevně spjatá s regionem Krkonoš a Jizerských hor a s nimi spojenou gastronomií. Ochutnat Permon po horské túře v tradiční krkonošské boudě, to je zážitek, na který se nezapomíná. S čím si pivo Permon nejlépe vychutnáte? Skvěle doplní vydatná jídla jako vepřové pečeně, kachnu se zelím, guláš nebo bramboráky. Jeho říz a hořkost báječně proříznou hutnost jídla a podtrknou jeho chuť. A co teprve klobásy z udírny nebo nakládaný hermelín? Permon si s nimi rozumí na jedničku. Nebojte se experimentovat a objevujte nové kombinace. Permon se neztratí ani v moderní kuchyni. Jeho chuť se skvěle snoubí s grilovanými masy, sýry a zeleninou. A pokud máte chuť na něco lehčího, zkuste Permon zkombinovat s tradičními krkonošskými kyselými polévkami.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: jídlo a pití

Autor: Karel Čapek

Tagy: permon pivo | pivo značky permon