Objevte Královskou chuť piva Albrecht

Albrecht Pivo

Historie pivovaru Albrecht

Pivovar Albrecht se pyšní bohatou historií, která sahá až do 14. století. První zmínky o vaření piva v této oblasti pochází z roku 1358, kdy král Karel IV. udělil městu, kde se pivovar nachází, právo várečné. V průběhu staletí pivovar vystřídal několik majitelů a prošel řadou proměn. Zažil období prosperity i úpadku, ale vždy se dokázal znovu vzchopit a navázat na svou pivovarnickou tradici.

V 19. století se pivovar Albrecht stal jedním z nejmodernějších pivovarů v regionu. Investoval do nových technologií a začal s exportem svého piva do okolních zemí. Po druhé světové válce byl pivovar znárodněn a stal se součástí národního podniku. Po roce 1989 byl pivovar zprivatizován a prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Dnes je pivovar Albrecht moderním pivovarem, který ctí tradiční receptury a zároveň se nebojí experimentovat s novými pivními styly. Pivo Albrecht je známé svou lahodnou chutí a vysokou kvalitou. Vaří se z těch nejlepších surovin a s láskou k pivu.

Druhy piva Albrecht

Pivovar Albrecht s tradicí sahající až do 13. století sází na poctivé řemeslo a kvalitní suroviny. V nabídce naleznete širokou škálu pivních stylů, které uspokojí i ty nejnáročnější pivaře. Mezi nejoblíbenější druhy piva Albrecht patří svěží ležák Albrecht 12° s jemnou hořkostí a příjemným chmelovým aroma. Pro milovníky tmavých piv je tu polotmavý speciál Albrecht 13° s karamelovými a sladovými tóny. V nabídce nechybí ani svrchně kvašená piva, jako je například osvěžující Ale Albrecht s citrusovými tóny a ovocnou vůní. Pivovar Albrecht se také specializuje na sezónní piva, která vaří dle tradičních receptur a s použitím sezónních surovin. V létě si tak můžete vychutnat například osvěžující pšeničné pivo, v zimě pak silnější a kořeněnější speciály. Pivovar Albrecht dbá na kvalitu svých produktů v celém procesu výroby, od výběru surovin až po finální produkt. Díky tomu si pivo Albrecht získalo oblibu nejen u nás, ale i v zahraničí.

Charakteristika chuti

Pivo Albrecht se vyznačuje plnou chutí s jemnou hořkostí, která není nijak agresivní. Jeho chuťový profil je vyvážený, s příjemnou sladovou sladkostí a decentní hořkostí, která pivo příjemně zakončuje. Albrecht není pivo, které by vás udeřilo hořkostí, spíše se jedná o harmonický zážitek, který potěší milovníky klasických českých ležáků.

V chuti Albrechta se prolíná jemná karamelová sladkost s tóny chleba a sušenek, které pocházejí z použitých sladů. Hořkost je spíše bylinná a kořeněná, s nádechem citrusů. Díky použití žateckého chmele má Albrecht příjemné aroma, které připomíná louku a koření. Celkově je chuť Albrechta osvěžující a pitelná, takže si ho můžete vychutnat i ve větším množství bez pocitu těžkosti.

Dostupnost a distribuce

Pivo Albrecht seženete na mnoha místech po celé České republice. Distribuuje se ve skleněných lahvích o objemu 0,5 litru a v sudech o objemu 30 a 50 litrů. Lahvové pivo Albrecht koupíte v supermarketech, hypermarketech a menších prodejnách s potravinami. Často ho mívají i specializované prodejny s alkoholem. Pivo Albrecht v sudech dodáváme do restaurací, hospod a pivnic po celé zemi. Informace o tom, kde ve vašem okolí pivo Albrecht točí, najdete na našich webových stránkách v sekci "Kde nás najdete". Tam je i mapa s vyznačenými provozovnami a jejich otevírací dobou. Aktuální informace o dostupnosti piva Albrecht v obchodech a restauracích získáte na telefonním čísle nebo emailové adrese uvedené na našich webových stránkách.

Speciální edice

Pivovar Albrecht je známý svou vášní pro experimentování a objevování nových chutí. Kromě stálé nabídky pivních speciálů pravidelně vaří i limitované edice, které jsou k dostání jen po omezenou dobu. Tyto speciální edice jsou skvělou příležitostí pro pivní nadšence ochutnat něco unikátního a netradičního.

Vlastnost Popis
Název piva Albrecht

Mezi oblíbené speciální edice patří například piva zrající na dubových špalcích s višněmi, kávou nebo chilli papričkami. Oblíbené jsou i svrchně kvašené speciály, jako jsou silná IPA s exotickým chmelem nebo osvěžující kyseláče s ovocnými tóny.

Informace o aktuálně dostupných speciálních edicích piva Albrecht najdete na webových stránkách pivovaru a na jejich sociálních sítích. Sledujte je a nenechte si ujít žádnou z těchto limitovaných lahůdek!

Ocenění a uznání

Pivovar Albrecht sbírá ocenění jako houby po dešti! Jejich oddanost tradici a použití těch nejlepších surovin se jim vyplácí. Na prestižní soutěži Zlatá pivní pečeť získal jejich světlý ležák Albrecht Premium hned několik medailí v řadě. Porotu si získal svou lahodnou chutí, která je zároveň osvěžující a plná. Není divu, že si ho oblíbili pivaři po celé zemi. A co teprve jejich polotmavý speciál Albrecht Rubin? Ten si z pivních soutěží odnáší ocenění pravidelně. Jeho karamelová chuť a jemná hořkost z něj dělají ideálního společníka pro posezení s přáteli. Pivovar Albrecht ale není jen o cenách. Je to především o vášni pro pivo a o radosti, kterou přináší svým zákazníkům.

Zajímavosti o značce

Pivovar Albrecht není jen tak ledajaký pivovar. Jeho historie sahá až do 14. století, kdy se v jeho prostorách vařilo pivo pro potřeby nedalekého kláštera. Po staletí měnil majitele, prošel si požárem i rekonstrukcemi, ale vášeň pro vaření piva v něm zůstala. Dnes je pivovar Albrecht známý svým tradičním přístupem k výrobě piva. Používá se zde klasická dvourmutová metoda a kvašení probíhá v otevřených kádích. Díky tomu má pivo Albrecht nezaměnitelnou chuť a aroma, které ocení i ti nejnáročnější pivaři. Pivovar se také pyšní tím, že používá pouze ty nejkvalitnější suroviny – český chmel, moravský slad a křišťálově čistou vodu z vlastního vrtu. Albrecht není jen značkou piva, ale i symbolem tradice a poctivého řemesla.

Albrecht a gastronomie

Pivovar Albrecht se nezaměřuje jen na vaření piva, ale snaží se o propojení s gastronomií. Hořká chuť a výrazné aroma piva Albrecht se skvěle hodí k mnoha pokrmům české i mezinárodní kuchyně. Světlý ležák Albrecht 11° doplní chuť grilovaných mas, burgerů a sýrů. Polotmavý ležák Albrecht 12° se výborně doplňuje s pečenými vepřovými koleny, žebry a gulášem. Pro milovníky dezertů je tu Albrecht Ale s tóny karamelu a ovoce, který se hodí k jablečnému závinu nebo perníku.

Pivovar Albrecht pravidelně pořádá gastronomické akce, kde představuje speciální menu párované s různými druhy piva. Tyto akce jsou skvělou příležitostí, jak objevit nové chuťové kombinace a užít si pivo Albrecht v kombinaci s vybranými pokrmy.

Pro milovníky piva a zvědavé duše, kteří se chtějí dozvědět více o výrobním procesu svého oblíbeného moku, nabízí pivovar Albrecht možnost exkurze. Během prohlídky se seznámíte s historií pivovaru, tradičními i moderními postupy vaření piva Albrecht a nahlédnete do srdce výroby – do varny, spilky a ležáckých sklepů. Zkušení sládci vám přiblíží jednotlivé fáze výroby, od výběru surovin, přes rmutování a chmelení, až po kvašení a zrání piva. Dozvíte se také o důležitosti vody, sladu, chmele a pivovarských kvasnic pro výslednou chuť a aroma piva Albrecht. Vrcholem exkurze je samozřejmě degustace, při které ochutnáte různé druhy piva Albrecht a naučíte se rozpoznávat jejich specifické vlastnosti.

Recenze a hodnocení

Pivovar Albrecht se v posledních letech stal pojmem mezi milovníky zlatavého moku. A není se čemu divit! Jejich piva se vyznačují lahodnou chutí, pestrostí stylů a důrazem na tradiční postupy. Od klasické desítky, přes osvěžující ALE až po hutné speciály, Albrecht nabízí širokou škálu piv pro každou příležitost.

Na internetu se na Albrechta jen hrnou samé pozitivní ohlasy. Pivaři si pochvalují především vyváženou chuť, příjemnou hořkost a plné tělo. Mnozí oceňují i originalitu pivních stylů a fakt, že Albrecht se nebojí experimentovat. Často zmiňovaným plusem je i sympatický design etiket a celková prezentace značky.

I když se Albrecht těší převážně pozitivním reakcím, najdou se i tací, kteří by uvítali širší dostupnost piv v kamenných obchodech. Někteří pijáci by také ocenili podrobnější informace o jednotlivých pivech, ať už na etiketě nebo na webových stránkách pivovaru.

Celkově lze říci, že piva Albrecht si své místo na českém pivním trhu rozhodně zaslouží. Jejich kvalita, chuť a originalita osloví nejednoho pivaře. Pokud hledáte pivo, které vás nezklame, Albrecht je sázka na jistotu.

Srovnání s konkurencí

Pivovar Albrecht se řadí mezi menší pivovary s důrazem na tradiční postupy a poctivé suroviny. V porovnání s pivními giganty jako Plzeňský Prazdroj či Budějovický Budvar, nenabízí Albrecht tak širokou škálu pivních stylů. Zatímco velké pivovary cílí na masovou produkci a uspokojení co nejširšího spektra konzumentů, Albrecht si zakládá na kvalitě a originalitě. Zaměřuje se na svrchně kvašená piva s plnou chutí a výrazným aroma, inspirovaná belgickou a americkou pivní scénou. V nabídce najdeme například IPA, APA, Stout či Ale.

V porovnání s dalšími menšími pivovary v České republice, jako jsou například Matuška, Bernard či Pivovar Clock, se Albrecht profiluje spíše jako moderní a experimentální. Zatímco zmíněné pivovary často čerpají inspiraci z tradičních českých receptur, Albrecht se nebojí experimentovat s netradičními chmely a kvasnicemi. Díky tomu vznikají piva s originální chutí, která oslovují zejména mladší generaci a milovníky pivních specialit.

Cenově se piva Albrecht pohybují v segmentu prémiových piv. V porovnání s mainstreamovými pivy jsou dražší, avšak srovnatelná s cenami jiných řemeslných pivovarů. Za vyšší cenu získává zákazník kvalitní a poctivý produkt s jedinečnou chutí.

Tipy pro konzumaci

Pivo Albrecht si nejlépe vychutnáte vychlazené na teplotu 7-9 °C. Sklenici před čepováním zchlaďte, aby se pivo zbytečně neohřívalo. Pro plný chuťový zážitek doporučujeme použít čistou sklenici určenou pro daný typ piva. Albrecht se hodí k tradičním českým jídlům, jako je vepřová pečeně s knedlíkem a zelím, guláš nebo uzené maso. Jeho hořkost a říz skvěle doplní i tučnější pokrmy. Lehčí varianty piva Albrecht, jako je například ležák, se hodí i k drůbežímu masu, rybám nebo salátům. Pivo Albrecht si můžete vychutnat i samostatně jako osvěžující nápoj. Jeho plná chuť a příjemná hořkost uspokojí vaše chuťové pohárky. Nezapomeňte pít zodpovědně a s mírou.

Publikováno: 27. 06. 2024

Kategorie: pivo

Autor: Karel Čapek

Tagy: albrecht pivo | informace o pivu albrecht