Kolik dnes dáte za Bernarda? Cena piva Bernard pod lupou

Bernard Pivo Cena

Co je Bernard pivo

Bernard pivo, to není jen tak ledajaké pivo. Je to synonymum pro nezávislost, kvalitu a poctivost. Už od roku 1597 se v Humpolci vaří pivo s tradicí, která se dědí z generace na generaci. A právě tato vášeň pro pivo a jeho výrobu dala vzniknout i ceně Bernard pivo.

Cena piva Bernard, to je ocenění pro osobnosti, které se nebojí jít proti proudu, prosazují nezávislé myšlení a nebojí se říkat svůj názor. Stejně jako pivovar Bernard si jdou za svým cílem a nenechávají se svazovat konvencemi. Mezi laureáty ceny patří významné osobnosti z oblasti kultury, vědy, sportu i veřejného života.

Ať už si vychutnáváte sklenici lahodného piva Bernard nebo sledujete předávání ceny Bernard pivo, jedno je jisté – setkáváte se s něčím výjimečným. S něčím, co má duši, charakter a nezapře v sobě kus poctivé české tradice.

Historie pivovaru Bernard

Pivovar Bernard má bohatou historii, která se odráží i v cenách jeho piva. Zakládání pivovaru se datuje do roku 1597, kdy byl v Humpolci založen měšťanský pivovar. Po staletí pivovar procházel různými obdobími prosperity i úpadku, ovlivněn válkami, změnami režimů i vývojem pivovarnictví. V roce 1991 se pivovar ocitl na pokraji zavření, ale tehdy ho převzali Stanislav Bernard, Josef Vávra a Rudolf Šmejkal.

Tito tři podnikatelé se nebáli riskovat a rozhodli se pro odvážný krok – vařit pivo tradičními metodami, bez pasterizace a chemické filtrace. Tato strategie se ukázala jako správná a pivo Bernard si brzy získalo oblibu u milovníků kvalitního piva. Cena piva Bernard vždy odrážela filozofii pivovaru – používat ty nejlepší suroviny a nekompromisní přístup k výrobě.

I když je cena piva Bernard o něco vyšší než u některých konkurenčních značek, spotřebitelé oceňují jeho výjimečnou chuť a kvalitu. Bernard se stal symbolem nezávislého pivovarnictví a jeho cena je odrazem poctivé práce a úcty k pivní tradici.

Charakteristika piva Bernard

Pivovar Bernard je známý svým důrazem na tradiční postupy a kvalitní suroviny. Jeho piva se vyznačují plnou chutí, příjemnou hořkostí a vysokou pitelností. Cena piva Bernard se liší v závislosti na druhu piva, prodejci a lokalitě. Obecně lze říci, že Bernard patří mezi prémiové značky a jeho cena je o něco vyšší než u běžných piv.

Bernard pivo cena je odrazem filozofie pivovaru, který se zaměřuje na kvalitu, nikoliv kvantitu. Pivovar používá pouze tradiční suroviny – vodu, ječný slad, chmel a kvasnice – a nepoužívá žádné ná substitutes. Díky tomu si piva Bernard zachovávají svůj charakteristický chuťový profil a vysokou kvalitu.

Cena piva Bernard je pro spotřebitele, kteří hledají poctivé a kvalitní pivo, přijatelná. Bernard nabízí širokou škálu piv, od světlých ležáků až po tmavá piva a speciály, takže si každý pivař najde to své. Ať už si dopřejete pivo Bernard v restauraci nebo si ho koupíte v obchodě, můžete si být jisti, že kupujete pivo s příběhem a tradicí.

Druhy piva Bernard

Pivovar Bernard se pyšní širokou škálou piv, která uspokojí i ty nejnáročnější pivní nadšence. Mezi nejoblíbenější patří světlý ležák Bernard 10°, který se vyznačuje lahodnou hořkostí a příjemnou chmelovou vůní. Pro milovníky silnějších piv je tu polotmavý ležák Bernard 12°, který se pyšní plnou chutí a karamelovými tóny. Bernard Černý ležák 11° potěší vyznavače tmavých piv svou kávovou vůní a jemnou hořkostí. Pivovar Bernard nezapomíná ani na příznivce nealkoholického piva a nabízí osvěžující Bernard Free 0,3%. Ceny piva Bernard se liší v závislosti na prodejně a typu piva. Bernard pivo cena je obvykle o něco vyšší než u běžných piv, což reflektuje jeho prémiovou kvalitu a tradiční výrobní postupy. Pivovar Bernard každoročně uděluje cenu Bernard pivo cena, kterou oceňuje osobnosti a počiny, jež se zasloužily o rozvoj české pivní kultury.

Cena piva Bernard v obchodech

Cena piva Bernard v obchodech se může lišit v závislosti na prodejci, akci nebo typu balení. Obecně platí, že pivo Bernard patří spíše k těm dražším, ale stále dostupným pivům. Za plechovku o objemu 0,5 litru zaplatíte v supermarketu obvykle mezi 25 a 35 Kč. Cena za lahev o stejném objemu se pohybuje okolo 30 až 40 Kč.

Pokud narazíte na akci, můžete pivo Bernard pořídit i levněji. Sledujte letáky obchodů a nenechte si ujít výhodné nabídky. V případě, že preferujete nákup piva v multipacku, počítejte s cenou okolo 300 až 400 Kč za balení 12 plechovek o objemu 0,5 litru.

Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, s pivem Bernard si určitě pochutnáte. Jeho specifická chuť a vysoká kvalita ho řadí mezi nejoblíbenější piva na českém trhu.

Cena piva Bernard v restauracích

Cena piva Bernard v restauracích se může lišit v závislosti na několika faktorech. Mezi ty nejdůležitější patří lokalita restaurace, její typ a samozřejmě také to, o jaký druh piva Bernard se jedná.

V centru Prahy nebo Brna si za půllitr Bernardu připlatíte více než v menším městě. Stejně tak počítejte s vyšší cenou v restauracích s exkluzivnější atmosférou. Obecně se dá říct, že cena za půllitr piva Bernard se v restauracích pohybuje od 40 do 80 Kč.

Levnější varianty, jako je Bernard Světlý ležák 10°, seženete spíše na dolní hranici cenového rozpětí. Naopak za speciály, jako je Bernard Bohemian Ale nebo Bernard Černý ležák 12°, si připlatíte.

Než si tedy objednáte, nezapomeňte se podívat do nápojového lístku. Ušetříte si tak případné nepříjemné překvapení u placení.

Faktory ovlivňující cenu

Cena piva Bernard, stejně jako u jiných piv, se může lišit v závislosti na mnoha faktorech. Mezi ty nejdůležitější patří typ provozovny, kde si pivo kupujete. Restaurace a bary v centru Prahy nebo Brna si obvykle účtují více než menší podniky v okrajových částech měst. Dále hraje roli typ piva Bernard, jelikož prémiové a speciální edice bývají dražší než klasická dvanáctka.

Objem, ve kterém si pivo objednáváte, také ovlivňuje cenu. Půllitr piva Bernard vás vyjde levněji než dvě deci. Dalším faktorem je akce nebo sleva, kterou některé podniky nabízejí. Sledujte proto webové stránky a sociální sítě pivovaru Bernard a restaurací, které ho čepují, abyste nepřišli o výhodnou nabídku.

Kromě výše zmíněného se do ceny piva Bernard promítá i inflace a rostoucí ceny energií a surovin, jako je ječmen nebo chmel. Tyto faktory bohužel ovlivňují ceny veškerého zboží a služeb, pivo nevyjímaje.

Srovnání s konkurencí

Pivovar Bernard je známý svou nezávislostí a důrazem na tradiční výrobní postupy, což se často odráží i v ceně. Ta bývá obvykle o něco vyšší než u některých mainstreamových piv, jako jsou Plzeňský Prazdroj nebo Staropramen. Zatímco půllitr „plzně“ seženete v restauraci běžně kolem 40 Kč, za Bernard si připlatíte – cena se pohybuje od 50 Kč výše, v závislosti na typu piva a samozřejmě i na konkrétní provozovně.

Parametr Popis
Název produktu Bernard Cena Piva
Pivovar Rodinný pivovar Bernard
Typ piva  
Stupeň Plato  
Obsah alkoholu  
Hořkost (IBU)  
Barva  
Vůně  
Chuť  
Cena za 0,5l  
Dostupnost  

Bernard se ale cenově může srovnávat s ostatními prémiovými pivy z menších pivovarů. Například piva z pivovarů Matuška, Permon nebo Chotěboř se pohybují v podobné cenové relaci. Stejně tak i některá zahraniční piva, například belgické trapistické speciály, jsou cenově srovnatelná s Bernardem.

Pro mnoho milovníků piva není cena jediným faktorem při výběru. Bernard si zakládá na kvalitních surovinách, tradiční výrobě a plné chuti, což oceňuje stále více spotřebitelů. Pro ně je Bernard synonymem pro poctivé pivo s charakterem a jsou ochotni si za tuto kvalitu připlatit. Navíc, Bernard často nabízí i různé sezónní speciály a limitované edice, které lákají k ochutnání a objevování nových chutí.

Bernard pivo a jeho hodnota

Pivovar Bernard je známý svým nezávislým přístupem a důrazem na kvalitu. To se odráží i v ceně piva Bernard, která je obvykle o něco vyšší než u některých mainstreamových značek. Proč si ale lidé připlácejí za pivo Bernard? Důvodů je hned několik.

Za prvé, Bernard je poctivé pivo vařené tradičními metodami bez použití umělých sladidel, pasterizace či filtrování. To mu dává nezaměnitelnou chuť a aroma, které oceňují milovníci piva po celé České republice. Za druhé, Bernard si zakládá na kvalitních surovinách. Používá výhradně český chmel z Žatecka a vlastní slad z humnové sladovny. Tyto faktory se pochopitelně promítají do ceny, ale zároveň zaručují prvotřídní kvalitu piva.

Cena piva Bernard se liší v závislosti na typu piva, prodejci a lokalitě. Obecně se dá říci, že láhev piva Bernard v obchodě vyjde dráž než běžné pivo, ale stále se jedná o dostupný luxus. V restauracích a hospodách je cena piva Bernard obvykle vyšší než u mainstreamových značek, ale zase si můžete vychutnat pivo čepované přímo z tanku.

Pro mnoho lidí je Bernard víc než jen pivo. Je to symbol kvality, tradice a nezávislosti. A za to jsou ochotni si připlatit.

Bernard pivo je v porovnání s ostatními pivy na českém trhu dražší. Cena piva Bernard se liší v závislosti na prodejně a typu piva, ale obecně se pohybuje o něco výše než u mainstreamových značek. Otázkou tedy zůstává, zda si Bernard pivo za tu cenu skutečně zaslouží.

Pro milovníky tradičních českých ležáků s plnou chutí a kvalitním chmelem je Bernard pivo určitě dobrou volbou. Jeho cena je odůvodněna důrazem na kvalitu surovin, tradiční výrobní postupy bez použití umělých přísad a nezávislost pivovaru. Bernard pivo si zakládá na své nezávislosti a nepoužívání kukuřičného extraktu či jiných náhražek, což se odráží i v jeho chuti.

Pro ty, kteří hledají nejlevnější pivo na trhu, Bernard pivo pravděpodobně nebude tou pravou volbou. Pokud ale hledáte pivo s charakterem, které si vychutnáte, a jste ochotni si za kvalitu připlatit, pak Bernard pivo rozhodně stojí za zvážení.

Publikováno: 26. 06. 2024

Kategorie: pivo

Autor: Karel Čapek

Tagy: bernard pivo cena | cena piva bernard