Kam pro sametově hebké Guinness pivo?

Guinness Pivo Kde Koupit

Obchody s alkoholem

V České republice existuje široká škála obchodů s alkoholem, od malých večerek po specializované vinotéky. Prodej alkoholu je regulován zákonem, který mimo jiné určuje minimální věk pro nákup a omezuje prodej v nočních hodinách.

Nejrozšířenějším typem obchodu s alkoholem jsou supermarkety a hypermarkety, které nabízejí široký výběr piva, vína a lihovin za konkurenceschopné ceny. Pro náročnější zákazníky jsou tu specializované prodejny, jako jsou vinotéky s nabídkou vín z celého světa a pivní speciálky s výběrem piv od malých i velkých pivovarů.

V posledních letech roste popularita online prodeje alkoholu. Existuje řada e-shopů, které doručují alkohol až domů.

Supermarkety Tesco a Globus

Tesco a Globus jsou dva největší řetězce supermarketů v České republice. Oba nabízejí široký sortiment potravin a spotřebního zboží za konkurenceschopné ceny. Tesco má v Česku více než 200 obchodů různých formátů, od menších expresů po hypermarkety. Globus provozuje v Česku přes 15 hypermarketů, které jsou známé svým širokým výběrem čerstvých potravin a vlastním pekárnami. Oba řetězce se snaží oslovit zákazníky věrnostními programy, slevami a akčními nabídkami.

Pivní speciálky

Svět piva je plný překvapení a pivní speciály jsou toho jasným důkazem. Čeští sládci se nebojí experimentovat a díky tomu vznikají originální piva, která potěší chuťové pohárky i náročné fajnšmekry. Ať už je to pivo s přídavkem ovoce, bylin, koření nebo třeba kávy, každý si najde to své. Oblíbené jsou svrchně kvašené speciály, jako jsou IPA s výraznou hořkostí a aroma tropického ovoce, nebo APA s jemnější hořkostí a citrusovými tóny. Stále větší popularitě se těší i kyseláče, piva s kyselou chutí, která osvěží v horkých dnech. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv pivní speciál, určitě neprohloupíte.

Irské hospody

Irské hospody jsou fenoménem, který se rozšířil do celého světa. Co je ale dělá tak specifickými? Především je to atmosféra. Irové jsou známí svou pohostinností a přátelským přístupem, což se odráží i v jejich hospodách. Často se setkáte s živou hudbou, ať už tradiční irskou nebo modernější. Dalším důležitým faktorem je pivo. Irsko je proslulé svými pivovary, a tak není divu, že v irských hospodách najdete širokou škálu piv, od světlých ležáků až po tmavá piva s kávovou příchutí. Ať už si chcete užít večer s přáteli, poslechnout si dobrou hudbu nebo ochutnat kvalitní pivo, irská hospoda je vždycky dobrá volba.

Online obchody s pivem

Nakupování online se stalo běžnou součástí našich životů a pivo není výjimkou. Online obchody s pivem zažívají boom a lákají na široký výběr, pohodlí domova a často i lepší ceny. Najdete zde tradiční české ležáky, svrchně kvašená piva z minipivovarů i zahraniční speciality. Mnoho obchodů nabízí i dárkové balíčky, degustační sety a doplňky pro pivní nadšence. Před nákupem si vždy zkontrolujte podmínky dodání a platby. Některé obchody nabízí osobní odběr, jiné doručení kurýrem nebo poštou. Ať už hledáte osvěžení na teplé letní večery nebo dárek pro milovníka piva, online obchody vám nabídnou širokou škálu možností.

Akce a festivaly

Léto je v plném proudu a s ním i spousta akcí a festivalů po celé České republice. Ať už jste fanoušci hudby, filmu, jídla nebo kultury, určitě si přijdete na své.

Milovníci hudby by si neměli nechat ujít festival Colours of Ostrava, který nabídne pestrou škálu interpretů z celého světa. Pro fanoušky filmů je tu Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde se představí to nejlepší z české i světové kinematografie. Gurmány potěší festival Foodparade v Praze, kde budou moci ochutnat speciality z různých koutů světa.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli akci, užijte si léto plné zábavy a nezapomenutelných zážitků!

Guinness Storehouse v Dublinu

Guinness Storehouse v Dublinu je sedmipatrová budova, která dříve sloužila jako varna pivovaru Guinness. Dnes je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Irsku. V muzeu se dozvíte vše o historii, výrobě a distribuci slavného černého piva. Prohlídka vrcholí v Gravity Baru s panoramatickým výhledem na Dublin, kde si můžete vychutnat pintu čerstvě natočeného Guinnessu. I když nejste milovníky piva, Guinness Storehouse vám nabídne fascinující pohled do historie a kultury Irska.

Publikováno: 03. 06. 2024

Kategorie: pivo

Autor: Karel Čapek

Tagy: guinness pivo kde koupit | kde koupit pivo značky guinness