Basilico: Pivo, které vás dostane svou chutí

Pivo Basilico

Basilico: Pivo z Itálie

Italské pivo? Ano, slyšíte správně! I když si Itálii spojujeme spíše s vínem, jejich pivní scéna vzkvétá. Jedním z klenotů je pivovar Basilico. Nachází se v malebném Toskánsku a specializuje se na svrchně kvašená piva s důrazem na lokální suroviny. V nabídce najdete osvěžující IPA s tóny citrusů, plnou chuť polotmavé Ale s nádechem karamelu nebo silnou Imperial Stout s kávovými a čokoládovými tóny. Basilico je důkazem, že i v zemi vína se dá vařit skvělé pivo.

Druhy piva Basilico

Pivovar Basilico není žádný tuctový podnik. Vaří piva, která vás vezmou na výlet do světa netradičních chutí. Co třeba osvěžující Ale s příchutí manga a maracuji? Nebo dáváte přednost hutnějšímu pivu s tóny karamelu a kávy? Pak je tu pro vás poctivý Stout. A pokud máte rádi experimenty, zkuste jejich speciál s chilli a čokoládou. Každý doušek je zážitkem a věřte, že si u Basilika přijde na své opravdu každý.

Chuťový profil

Chuťový profil se liší podle odrůdy, původu a způsobu zpracování. Obecně se vyznačuje sladkými tóny, s nádechem ovoce, květin nebo koření. Etiopská káva je známá svou jasmínovou a citrusovou chutí, zatímco káva z Kostariky má spíše sladší chuť s tóny čokolády a karamelu. Brazilská káva je zase plnější a nabízí oříškové a čokoládové aroma. Chuťový profil ovlivňuje také způsob pražení. Světlejší pražení zvýrazňuje ovocné a květinové tóny, zatímco tmavší pražení dodává kávě intenzivnější a kouřovější chuť.

Kde koupit Basilico

Basilico, italskou značku s lahodnými pestami, omáčkami a dalšími dobrotami, najdete v regálech mnoha obchodů. Pokud hledáte široký výběr, zamiřte do supermarketů jako Albert, Tesco, Globus nebo Kaufland. Pro fajnšmekry a milovníky specialit doporučujeme navštívit prodejny Marks & Spencer nebo gurmánské obchody.

Nezapomeňte se podívat i do online supermarketů jako Košík.cz nebo Rohlík.cz, kde si Basilico produkty můžete objednat pohodlně z domova. Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, s produkty Basilico si zaručeně pochutnáte na italské kuchyni.

Cena piva Basilico

Cena piva Basilico se může lišit v závislosti na místě, kde ho kupujete. V supermarketech jako Albert, Tesco nebo Lidl seženete plechovku o objemu 0,5 litru obvykle za cenu od 25 Kč. V restauracích a barech počítejte s cenou okolo 40 Kč za půllitr. V specializovaných prodejnách s pivem se ceny pohybují od 30 Kč za láhev o objemu 0,33 litru.

Publikováno: 11. 06. 2024

Kategorie: pivo

Autor: Karel Čapek

Tagy: pivo basilico | pivo značky basilico